RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ustawa o ujawnianiu majątków członków rodzin polityków jeszcze przed wyborami

Gotowość do uchwalenia ustawy zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Marcin Obara)

– Według mojej wiedzy ustawa w sprawie ujawniania majątków członków rodzin polityków zostanie przyjęta przed wyborami – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

„Jedynki” PiS. „Klucz jest jasny”

Premier Mateusz Morawiecki otworzy listę wyborczą PiS w Katowicach, bo to duży, bardzo ważny okręg; często mówi się, że kto wygrywa wybory w...

zobacz więcej

Pod koniec maja prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział gotowość do uchwalenia ustawy, na podstawie której ujawnione byłyby majątki współmałżonków polityków, osób pozostających we wspólnym pożyciu oraz dorosłych dzieci. Nowe prawo zakładałoby też ujawnienie źródeł majątku.

Dworczyk podczas rozmowy w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce był pytany, czy ustawa w tej sprawie będzie „klepnięta” jeszcze przed wyborami. – Nie wiem, czy będzie klepnięta, natomiast mam nadzieję, że Sejm przyjmie taki projekt ustawy, która następnie trafi do Senatu i pana prezydenta i zacznie obowiązywać – odparł szef KPRM.

Dopytywany o projekt Dworczyk oświadczył, że według jego wiedzy „taka ustawa zostanie przyjęta przed wyborami”. Zaznaczył jednocześnie, że nie stanie się to na najbliższym posiedzeniu Sejmu. – Chociaż o tym, jaki jest porządek obrad, decyzję podejmuje marszałek Sejmu i prezydium – dodał.

źródło:
Zobacz więcej