Nielegalny kierowca w niemieckim autobusie

Do zdarzenia doszło na opolskim odcinku autostrady A4 (fot. arch. PAP/Tomasz Wojtasik, zdjęcie ilustracyjne)

Podczas kontroli przeprowadzonej w autobusie należącym do niemieckiego przewoźnika, opolscy pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili, że jeden z kierowców przebywa nielegalnie na terenie Polski.

Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Libanu. Wytropił ich pies

Trzech obywateli Libanu, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainą zatrzymali strażnicy graniczni z Lubaczowa. Na trop...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na opolskim odcinku autostrady A4. W okolicy Brzegu inspektorzy opolskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli autobus należący do niemieckiego przewoźnika, wykonujący regularne kursy z Niemiec na Ukrainę.

W trakcie kontroli okazało się, że na pokładzie jest aż trzech kierowców, z których żaden nie rejestrował czasu swojej pracy, za co zostali ukarani mandatami po 2 tys. zł. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, które może zakończyć się karą do 5 tys. zł.

Dodatkowo ujawniono, że jeden z kierowców autobusu przebywa na terenie Polski z naruszeniem przepisów ruchu wizowego. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Po uiszczeniu kaucji autobus został dopuszczony do dalszej jazdy.

źródło:

Zobacz więcej