RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Brejza wyprowadzony z równowagi. Napił się wody, zastanowił. Potem obwinił PiS

Krzysztof Brejza (fot. arch. PAP/ Rafał Guz)
Krzysztof Brejza (fot. arch. PAP/ Rafał Guz)

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza w Wirtualnej Polsce został zapytany o jeden z postulatów „szóstki Schetyny”, dotyczący reformy służby zdrowia. Polityk został wyprowadzony z równowagi. – Po co mi pan to mówi? Niech pan zaprosi do studia ministra Szumowskiego – mówił. Chwilę później Brejza napił się wody, zastanowił nad odpowiedzią i wskazał na winę PiS.

„Grzegorz Schetyna nie uderza się we własne piersi. On uderza w Donalda Tuska”

– Grzegorz Schetyna nie uderza się we własne piersi. On uderza w piersi Donalda Tuska, z którym prowadzi wewnętrzne spory. Chodzi o to, żeby...

zobacz więcej

Krzysztof Brejza w programie #Newsroom był pytany o polską służbę zdrowia. Jest to obszar, który został ujęty w „szóstce Schetyny”. Zgodnie z nim Platforma, jeśli doszłaby do władzy, zmniejszyłaby czas oczekiwania na szpitalnych SOR-ach do maksymalnie godziny, z kolei na wizytę u specjalisty czekałoby się maksymalnie 21 dni.

Prowadzący program wskazał, że do realizacji postulatów PO w tym zakresie potrzebna będzie rewolucja w systemie. – W Polsce jest 170 tys. lekarzy. To daje 2,3 lekarza na tysiąc mieszkańców – mówił prowadzący.

Na taką uwagę Brejza zareagował nerwowo. – Po co mi pan to mówi? Niech pan zaprosi do studia ministra Szumowskiego i zapyta o program PiS – stwierdził.

Dalej prowadzący mówił, że do realizacji reformy służby zdrowia zakładanej przez PO potrzeba zatrudnić aż pół miliona nowych lekarzy. – Jak chcecie to zrobić? – pytał Brejzę.

Polityk napił się wody i chwilę zastanawiał nad tym, co ma powiedzieć. Wyjaśnił, na czym polegają pomysły opozycji. Uderzył też w rząd PiS. – My proponujemy program uzdrowienia służby zdrowia, który sprowadza się do tego, że ludzie nie będą umierać na SOR-ach. Oczywiście nie nastąpi to z dnia na dzień (…) Nie naszym programem było „niech wyjadą”. To nie my upokarzaliśmy lekarzy rezydentów, nie my ich szczuliśmy – ocenił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej