Raport

Epidemia koronawirusa

Amazon zwiększa inwestycje w Polsce i otwiera nowe centrum logistyczne

Amazon posiada obecnie w Polsce sześć nowoczesnych centrów logistyki e-commerce (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Ponad 1000 nowych miejsc pracy zostanie utworzonych w ciągu najbliższych 18 miesięcy w nowym centrum Amazon w Okmianach na Dolnym Śląsku – informuje firma. Nowa inwestycja pomoże zaspokoić rosnący popyt i wesprze przedsiębiorstwa, które sprzedają swoje produkty przez strony Amazon i korzystają z sieci logistycznej firmy.

Żydzi oskarżają Amazon. Gigantowi zarzucają propagowanie nazizmu

Niemieccy Żydzi zarzucają Amazonowi propagowanie nazizmu. Zaapelowali, by ten największy na świecie sklep internetowy wycofał ze sprzedaży artykuły...

zobacz więcej

Amazon ogłosił plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni ponad 60 000 m2 w Okmianach, koło Bolesławca. Trzecia inwestycja Amazon na Dolnym Śląsku przyniesie ponad 1000 nowych, stałych miejsc pracy w regionie i pomoże zaspokoić rosnący popyt polskich i europejskich klientów na usługi firmy.

Centrum, które zostanie wyposażone w najnowsze technologie, będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce Amazon.

– Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 r. wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 tys. stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju Dolnego Śląska poprzez współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz z władzami krajowymi i lokalnymi – powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

– Bardzo się cieszymy z decyzji firmy Amazon. Jest to kolejny dowód na atrakcyjność inwestycyjną województwa dolnośląskiego, a gmina Chojnów okazała się idealną lokalizacją do dalszego rozwoju amerykańskiego inwestora w Polsce. Wierzymy, że nowe, wysokotechnologiczne centrum logistyczne będzie wartością dla całego regionu i jego mieszkańców – stwierdził Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Firma rozpoczęła już rekrutację na szereg nowych stanowisk do centrum w Okmianach, w tym na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT.


Amazon działa w Polsce od 2014 r. Firma wygenerowała ponad 4 mld zł inwestycji oraz stworzyła ponad 14 tys. miejsc pracy. Posiada sześć nowoczesnych centrów logistyki e-commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, dwa w Bielanach Wrocławskich i jedno w Pawlikowicach koło Łodzi, które zostanie otwarte jeszcze w tym roku. Siódme centrum logistyczne zostanie otwarte w Okmianach. Amazon kontynuuje również rozbudowę Centrum Rozwoju w Gdańsku (650 zatrudnionych) oraz Amazon Web Services w Warszawie.

źródło:

Zobacz więcej