Policja: Po niedzielnych poszukiwaniach 5-latka – analiza zebranych informacji

Dotychczas w poszukiwaniach brali udział policjanci oraz wspierające je służby – m.in. strażacy czy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (PAP/Jakub Kamiński)

Po zakończeniu działań poszukiwawczych w niedzielę dokonana zostanie szczegółowa analiza zebranych informacji ws. zaginięcia 5-letniego Dawida – przekazał rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak. Wstępnie na poniedziałek rano nie ma w planach udziału pododdziałów zwartych.

Biegła psycholog ma nowe informacje o problemach ojca poszukiwanego Dawida

– Mówią, że ojciec Dawida miał problemy z hazardem i narkotykami. (…) Wysłanie SMS-a (do matki dziecka – red.) i samobójstwo wskazują na to, że...

zobacz więcej

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego trwają od północy w środę. Policjanci i wspierające je służby m.in. strażacy i żołnierze WOT przeczesywali teren m.in. w okolicach węzła Konotopa na wysokości A2.

O tym, że taktyka poszukiwań może ulec zmianie, rzecznik policji mówił wcześniej w niedzielę.

Jak przekazał w niedzielę wieczorem, po zakończeniu działań poszukiwawczych przez pododdziały zwarte, dokonana zostanie szczegółowa analiza całości zebranych informacji. – Mowa o ustaleniach operacyjnych, a także o nagraniach z monitoringów, kamer samochodowych oraz informacji, które od kilku dni otrzymujemy od społeczeństwa – wyjaśnił Marczak.

Jak zaznaczył, pracować nadal będą policjanci z KGP, KSP i KPP – eksperci z zakresu poszukiwań. – Wstępnie na rano nie jest planowany udział pododdziałów zwartych – poinformował rzecznik stołecznej policji.

Metr po metrze ponad 80 godzin przeczesują teren. Gdzie jest 5-letni Dawid?

Już ponad 80 godzin trwają poszukiwania 5-letniego Dawida. Policjanci od rana w niedzielę kontynuują działania prowadzone w zwartych pododdziałach...

zobacz więcej

Jak wcześniej przyznał Sylwester Marczak, ze strony mieszkańców nie ma chwili, aby nie napływały kolejne informacje. – Spora część tych z nich przede wszystkim potwierdza nasze wcześniejsze ustalenia – podkreślił.

Akcję poszukiwawczą prowadzono w miejscach, gdzie było najbardziej prawdopodobne, że Dawid mógł opuścić pojazd. – Trasę przejazdu i przejścia ojca Dawida znamy co do minuty – powiedział rzecznik stołecznej policji.

Jak stwierdziła na antenie Polsat News biegła psycholog sądowa Teresa Gens, „bardzo możliwe”, że ojciec dziecka miał osobowość suicydalną. – To jest taki typ człowieka, który wlicza w scenariusz, jako jedno z rozwiązań, popełnienie samobójstwa. Jeśli coś mi się w życiu nie uda, to mogę popełnić samobójstwo – stwierdziła.

Gens wspomniała także o swojej czwartkowej rozmowie z właścicielką sklepu w Grodzisku, którą dobrze zna. – Była u niej w sklepie klientka, która słyszała rozmowę ojca Dawida w przedszkolu. Miał wówczas przekazać, że przez dłuższy czas nie będzie dziecka w placówce, bo wyjeżdża – powiedziała. Dodała, że o tym fakcie zostali poinformowani śledczy.

źródło:
Zobacz więcej