Jarosław Kaczyński przeprasza za spóźnienie: Nie wolno tego robić, ale mamy mały kryzys w UE

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę z wysłannikiem niemieckiej partii CDU. Tematem rozmów była obsada unijnych stanowisk – wynika z informacji PAP uzyskanych w PiS. O spotkaniu wspomniał sam prezes PiS podczas pikniku rodzinnego w gminie Gózd.

Prezes PiS: Kończmy z tym! Nie chcemy wojny, chcemy się porozumieć

Fundamentem polskiego społeczeństwa jest rodzina, PiS postanowiło uczynić wszystko, co możliwe, by rodzinom żyło się lepiej – podkreślił prezes PiS...

zobacz więcej

– Przepraszam, bo się spóźniłem, a tego nie wolno robić. Ale mamy – miejmy nadzieję mały – kryzys w Unii Europejskiej i trzeba było porozmawiać z wysłannikami. Dlatego nie mogłem być tutaj na czas – powiedział Kaczyński do uczestników pikniku pod hasłem „Dobry czas dla Polski”.

Jak wynika z informacji PAP, wczesnym popołudniem lider PiS spotkał się w Warszawie z wysłannikiem niemieckiego CDU.

Rozmowa dotyczyła umów koalicyjnych w ramach Unii Europejskiej. Chodzi o wzajemne popieranie kandydatów na najważniejsze stanowiska w Brukseli. Spotkanie było konsekwencją odrzucenia kandydatury b. premier, europoseł Beaty Szydło na stanowisko szefowej unijnej komisji ds. zatrudnienia.

W tym tygodniu w Brukseli ma się odbyć głosowanie nad kandydaturą niemieckiej szefowej MON Ursuli von der Leyen na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej.

Prawo i Sprawiedliwość rozważa ponowne wystawienie kandydatury Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia.

źródło:

Zobacz więcej