RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiadomość w butelce o ofierze zamachu dotarła do brzegu

Butelka z memento dobiła do brzegu na południu Włoch. Po dwóch latach od ataku terrorystycznego przed Manchester Arena, Morze Jońskie zwróciło zdjęcie jednej z ofiar. Butelkę do morza wrzuciła cierpiąca matka, aby zachować po córce żywą pamięć.

Wiadomość w butelce dotarła po 108 latach

Kiedy pewien biolog wrzucił do morza butelkę z umieszczoną w środku informacją, by osoba, która ją znajdzie, skontaktowała się z nim, nie...

zobacz więcej

Szczelnie zamknięta butelka dotarła do włoskiej miejscowości Morciano di Leuca w regionie Apulia. Wewnątrz znajduje się zdjęcie 14-letniej Sorrell Leczkowski, zamordowanej podczas zamachu terrorystycznego 22 maja 2017 roku w Manchesterze. Zginęło wtedy jeszcze 21 innych osób. Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze przed budynkiem Manchester Arena podczas koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande.

Butelkę pływającą między głazami znalazła sprzątaczka pracująca na terenie plaży Pozzo Pasulo. Gminie udało się skontaktować z matką dziewczyny ze zdjęcia.

– Kobieta powiedziała nam, że chce, aby buteleczka pozostała u nas. Chce, abyśmy ją zachowali tu, gdzie została odnaleziona, czyli w Morciano di Leuca – powiedział włoskiej telewizji RAI Lorenzo Ricchiuti, burmistrz Morciano di Leuca.

źródło:
Zobacz więcej