RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kiedy program Platformy? Schetyna: Później, po wyborach

Będziemy się różnić, ale na te wszystkie rzeczy i pokazywanie oraz podkreślanie swojego programu przyjdzie czas później, po wyborach, a nie teraz – oznajmił lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

„Problem z PO jest taki – co innego myślą, co innego mówią i co innego robią”

Problem z Platformą Obywatelską jest taki, że oni co innego myślą, co innego mówią i co innego robią. Widać, że opozycja jest kilka kroków za PiS....

zobacz więcej

W piątek w radiowej „Trójce” Schetyna był pytany o program dla swojej partii. Mówił też o tym, jakie wyzwania ma przed sobą tworząca się koalicja, do której – jak już wiadomo – nie wejdzie PSL.

– My nie jesteśmy jedną partią, tylko kilkoma partiami, środowiskami i grupami. Chodzi o to, żeby znaleźć to co wspólne i stanąć koło tego i mówić wspólnym głosem o wspólnych zasadach programowych. I tak będziemy robić – oceniał Schetyna.

– Natomiast będziemy się różnić, ale na te wszystkie rzeczy i pokazywanie oraz podkreślanie swojego programu przyjdzie czas później, po wyborach, a nie teraz. Dzisiaj najważniejsza jest kampania wyborcza i jeden polityczny głos – oznajmił polityk.

„Nowa Polska” Grzegorza Schetyny, czyli zmiany w ciągu 24 godzin

W programie Koalicji Obywatelskiej nie będzie punktów, które budzą kontrowersje, jak związki partnerskie czy liberalizacja aborcji. Mówię to z...

zobacz więcej

Za, a nawet przeciw

W tym samym wywiadzie szef PO był pytany o związki partnerskie i czy gdyby doszedł do władzy, zostałyby zalegalizowane. Jak wskazał, w programie szerokiej Koalicji Obywatelskiej „absolutnie nie będzie i to mówię z pełną odpowiedzialnością” takich punktów jak związki partnerskie.

Zdanie lider Platformy zmienił już następnego dnia, podczas sobotniego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej . – Związki partnerskie, najwyższy czas je wprowadzić, żeby każdy mógł mieć dostęp do informacji o najbliższej mu osobie, dowiedzieć się w szpitalu o stanie zdrowia i po niej dziedziczyć . Ostatnio już nawet pewna starsza pani w niewielkim mieście powiedziała do mnie w tej sprawie tak: dajmy ludziom żyć, co nam to przeszkadza – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej