RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biedroń namawiał do głosowania przeciw politykom PiS w PE. Ujawniono list

Robert Biedroń (fot.PAP/Radek Pietruszka)

Prosimy o głosowanie przeciwko kandydatom polskiej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość – napisał w mailu, przesłanym przed wyborami prezydiów Parlamentu Europejskiego lider Wiosny i europoseł tej partii Robert Biedroń. Treść wiadomości opublikował europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

„Agresywna i chamska”. Rabiej zaatakował europosłankę PiS

Tzw. szóstka Schetyny przedstawiona w sobotę przez lidera PO spotkała się z krytyką m.in. ze strony byłej rzeczniczki PiS-u Beaty Mazurek. „Tylko w...

zobacz więcej

„Namawiamy do tego, by nie głosować na następujących kandydatów” – napisano w liście, pod którym podpisał się Robert Biedroń. Następnie wskazano na nazwiska posłów PE, wybranych z list PiS – Witolda Waszczykowskiego, Beatę Szydło, Zdzisława Krasnodęsbskiego i Ryszarda Czarneckiego. Biedroń namawiał też do niewspierania partii premiera Węgier Wiktora Orbana.

Treść maila opublikował na Twitterze Zdzisław Krasnodębski. „Taki oto mejl rozsyłano przed wyborami prezydiów PE” – napisał polityk.

To nie pierwsze takie działanie Biedronia. Szef Wiosny w środę wezwał socjalistów do głosowania przeciw kandydaturze byłej premier Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia PE. – Nie można było zagłosować za kandydaturą Beaty Szydło – poinformował.

„Uważam, że nie można było zagłosować za kandydaturą Beaty Szydło. PiS jest partią antyeuropejską, antydemokratyczną. W interesie Polski, wszystkich Polek i Polaków jest, by wpływ PiS na nasze życie także na polu europejskim był jak najmniejszy. Także dlatego Wiosna jest tak potrzebna w PE, by głośno i zdecydowanie mówić o populizmie partii rządzącej i prezentować to, co jest naszym faktycznym interesem” – napisał Biedroń.

źródło:
Zobacz więcej