Mali zwycięzcy z chorobą nowotworową wypoczną w górach

Organizatorzy podkreślają, że pobyt w górach ma duże znaczenie terapeutyczne dla dzieci (fot. EME/pixabay)

Grupa dzieci, które pokonały chorobę nowotworową i ich rodzeństwo od niedzieli będą wypoczywać w górach. Wyjazd, który zorganizowała białostocka Fundacja „Pomóż Im”, ma dać im nie tylko relaks, ale też np. wzmocnić poczucie własnej wartości.

Nowatorska metoda może pomóc w uniknięciu raka

Są niewidoczne dla oka, ale mogą mieć ogromne znaczenie dla diagnostyki i leczenia raka. Jeśli poziom mikroelementów w organizmie jest odpowiedni,...

zobacz więcej

Dzieci, które pokonały chorobę nowotworową, zasługują na nowe, wspaniałe wspomnienia. Dlatego Fundacja „Pomóż Im” co roku zabiera je oraz ich rodzeństwo na wspólne wyjazdy. W lipcu ponownie zdobędą góry.

23-osobowa grupa, wraz z czwórką opiekunów, uda się niedaleko Nowego Sącza, do pięknie położonej miejscowości Rytro. Organizatorzy podkreślają, że pobyt w górach ma duże znaczenie terapeutyczne dla dzieci, zarówno dla ich organizmów, jak i siły ducha. Wyjazd ma dać im nie tylko relaks, ale też np. wzmocnić poczucie własnej wartości.

Pobyt w górach będzie dla dzieci okazją, żeby zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, ale też spróbować swoich sił i wspiąć się na górskie szczyty.

– Po pokonaniu choroby nadszedł czas na przekraczanie kolejnych granic, a rehabilitacja poprzez sport jest jedną z najlepszych form terapii zalecanych przez specjalistów – informuje Fundacja „Pomóż Im”.

Wśród innych atrakcji są wycieczki, ćwiczenia terapeutyczne oraz wspólne zadania do wykonania, co ma budować ich odpowiedzialność i przynależność do grupy.

Komórki raka wysyłają „złośliwe oprogramowanie”. Odkrycie polskich naukowców

Polscy naukowcy odkryli nowy mechanizm, którym posługują się komórki nowotworowe, by oszukać układ odpornościowy. Komórki raka mogą wysyłać do...

zobacz więcej

Zauważyła też, że bardzo ważna jest obecność rodzeństwa, które daje wsparcie. Podkreśliła również, że wyjazd ma też znaczenie dla rodzeństwa, które przeżywa chorobę brata czy siostry.

Fundacja „Pomóż Im” działa od 2007 r., m.in. prowadzi niestacjonarne Domowe Hospicjum dla Dzieci. Mali pacjenci przebywają w swoich domach, a lekarze, pielęgniarki czy inni specjaliści do nich dojeżdżają.

Fundacja opiekuje się blisko 30 nieuleczalnie chorymi dziećmi z regionu. Pieniądze na działalność pozyskuje m.in. z 1 proc. podatku odpisywanego przez podatników i różnych akcji na rzecz hospicjum. Prowadzi też Familijne Centrum Medyczne. Dochód z tej działalności też trafia na potrzeby hospicjum.

Turnusy wypoczynkowo-rehabilitacyjne fundacja organizuje dwa razy w roku, zimą i latem. Oprócz wyjazdów finansuje różne projekty na rzecz ciężko chorych dzieci, np. remontowanie pokoi w ich domach w ramach akcji „Bajkowe pokoje”.

źródło:

Zobacz więcej