Klaudia Hartmanis z brązowym medalem we wrotkarstwie

Klaudia Hartmanis (fot. Polski Związek Sportów Wrotkarskich)

Klaudia Hartmanis zdobyła brązowy medal we wrotkarstwie w konkurencji classic podczas trwających World Roller Games w Barcelonie. Liderka Światowego Rankingu World Slalom Skaters Association 2019, powtórzyła wyczyn sprzed dwóch lat.

Piotr Lisek nie przestaje zadziwiać. Kolejny rekord Polski [WIDEO]

Piotr Lisek skoczył o tyczce 6,02 i poprawił własny absolutny rekord Polski. Wicemistrz świata dokonał tego podczas mityngu Diamentowej Ligi w...

zobacz więcej

W zaciętej rywalizacji ustąpiła miejsca jedynie dwóm wybitnym wrotkarkom: Chince Feigian Su oraz Darii Kuzniecowej z Rosji. Klaudia była perfekcyjnie przygotowana do startu w Mistrzostwach Świata, co w połączeniu z jej wieloletnim doświadczeniem w rywalizacji w zawodach najwyższej rangi zaowocowało bezbłędnym i bardzo efektownym przejazdem. W tej samej konkurencji Justyna Czapla uplasowała się na dziewiątej pozycji.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się stanąć na podium tak ważnych zawodów. Konkurencja była duża, na Mistrzostwa Świata przyjeżdżają najlepsi reprezentanci swoich krajów. Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu. Dałam z siebie wszystko i jestem bardzo szczęśliwa. Moim celem na te zawody było pokazanie jak najlepszego przejazdu. Dałam radę i wracam z medalem – komentuje medalistka.

– To ogromny sukces dla polskiego wrotkarstwa. Freestyle slalom jest prężnie rozwijającą się dyscypliną i wierzymy, że w kolejnych latach przyniesie nam jeszcze wiele sukcesów i także zachęci młodzież do uprawiania wrotkarstwa – podsumowuje Bartosz Pisarek, prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

W tym dniu również na 4. miejscu – zaraz za podium – znalazł się Michał Styrylski – zawodnik Inline Alpine, który podczas swych zmagań w slalomie równoległym w półfinale pokonał wicemistrza świata Marco Walza.

Michał Styrylski (fot. Polski Związek Sportów Wrotkarskich)

źródło:
Zobacz więcej