„Agresywna i chamska”. Rabiej zaatakował europosłankę PiS

Beata Mazurek skrytykowała program KE (fot. PAP/Radek Pietruszka/TT)

Tzw. szóstka Schetyny przedstawiona w sobotę przez lidera PO spotkała się z krytyką m.in. ze strony byłej rzeczniczki PiS-u Beaty Mazurek. „Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom” – skomentowała. Na jej słowa ostro zareagował wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

Grzegorz Schetyna: Związki partnerskie – najwyższy czas je wprowadzić

Związki partnerskie, najwyższy czas je wprowadzić – oświadczył w sobotę podczas drugiego dnia Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem...

zobacz więcej

„Schetyna sam nie wierzy w to co mówi. Agresją i emocjami próbuje zamazać brak wiarygodności Koalicji Europejskiej. Naiwne nadzieje, że Polacy już zapomnieli jak nieudolnie rządzili i jakie Eldorado mieli złodzieje. Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom” – napisała na Twitterze europosłanka.

Do wpisu w ostrych słowach odniósł się Rabiej. „To pani jest agresywna i chamska – i nie ulega to wątpliwości dla nikogo, kto czyta ten „wpis”. Ale jak nie ma argumentów i racji, pozostaje tylko dziecinna agresja i opluwanie. Żałosne” – ocenił polityk Nowoczesnej.

Szef PO w wystąpieniu podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej „Uzdrowić Polskę” mówił o najważniejszych tezach programowych. Przedstawił sześć – jak mówił – głównych zmian, których Polska „pilnie potrzebuje, a Polacy się ich domagają”. Zapowiedział m.in. związki partnerskie, zniesienie handlu w niedzielę, podwyżki płac, gruntowne zmiany w ochronie zdrowia, utrzymanie trzynastej emerytury i radykalny program ochrony klimatu, w tym wyeliminowanie węgla w energetyce do 2040 r.


źródło:
Zobacz więcej