PiS serią „Puste Obietnice” odpowiada na zapowiedzi programowe Platformy

W piątek i sobotę w Warszawie odbywało się Forum Progamowe Koalicji Obywatelskiej (PAP/Rafał Guz)

Zapowiedzi wycofania świadczenia 500 Plus „na które nie ma pieniędzy”, „ochłap wyborczy” jakim jest – w ocenie Marka Belki – trzynasta emerytura czy środki na programy społeczne, które Polacy będą musieli zwrócić, jak stwierdził rzecznik PO Jan Grabiec – to tylko niektóre z wypowiedzi polityków Koalicji Obywatelskiej, które w sobotę na Twitterze przypomniało Prawo i Sprawiedliwość. Serię krótkich materiałów wideo podpisano tagiem „#PusteObietnice”.

Pod tym samym hasłem, tuż przed rozpoczęciem Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło stronę internetową forumprogramoweko.pl, na której – jak podają politycy PiS – zaprezentowane są prawdziwe plany Platformy.

W poszczególnych zakładkach zamieszczono wypowiedzi polityków KO dotyczące rodziny, pracy, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.

Teraz te wypowiedzi zaprezentowano w opublikowanych filmach, z których każdy dotyczy innej części założeń programowych opozycji, m.in. polityki społecznej, polityki rodzinnej czy gospodarki.

Hasłem „#PusteObietnice” swój wpis opatrzył także marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który w twitterowym wpisie skomentował zapowiedzi programowe szefa PO. „Wyborco! Nikt Ci tyle nie da, co Schetyna obieca. Polityków mierzy się miarą wiarygodności, a nie miarą obietnic. Polacy nie dadzą się nabrać tak, jak nie dali się nabrać w maju” – napisał Karczewski.

źródło:
Zobacz więcej