Żydzi oskarżają Amazon. Gigantowi zarzucają propagowanie nazizmu

Społeczność żydowska w Niemczech oczekuje, że bulwersujące produkty zostaną wycofane ze sprzedaży (fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)

Niemieccy Żydzi zarzucają Amazonowi propagowanie nazizmu. Zaapelowali, by ten największy na świecie sklep internetowy wycofał ze sprzedaży artykuły nawiązujące do nazistowskiej ideologii – informuje dziennik „Deutsche Welle” na swojej stronie internetowej.

Prezydent Izraela: Żydzi nie są bezpieczni w Niemczech

Prezydent Izraela Reuven Rivlin oświadczył, że jest „głęboko zszokowany” komentarzem niemieckiego urzędnika, który zasugerował Żydom, by...

zobacz więcej

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster powiedział, że to „zupełnie nieakceptowalna sytuacja, by Amazon dystrybuował koszulki i naklejki sławiące nazistowskich przywódców i prawicową ideologię oraz szerzące nienawiść do mniejszości”.

Dziennikarze z „Redaktionsnetzwerk Deutschland” (RND) ustalili, że na jednej z platform zakupowych Amazona oferowane są T-shirty z napisami „Brunatny także bez słońca” i „Nordycka wściekłość nie zna litości”.

Można też kupić na przykład pismo propagandowe pt. „Żyd jako światowy pasożyt”, oferowane wśród „naukowych tekstów źródłowych”. Sklepy oferujące takie towary prowadzone są między innymi przez działaczy niemieckiej skrajnej prawicy.

Tymczasem według regulaminu amerykańskiego giganta „zabronione jest oferowanie artykułów, które sławią, wspierają, akceptują i bagatelizują nazizm lub organizacje działające niezgodnie z konstytucją”.

„Redaktionsnetzwerk Deutschland” nie uzyskał komentarza Amazona w tej sprawie.

źródło:
Zobacz więcej