RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Etiopia: wspólnoty chrześcijańskie przeciw migracji z kraju

Dla młodych Etiopczyków rząd węgierski funduje stypendia (fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN)
Dla młodych Etiopczyków rząd węgierski funduje stypendia (fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN)

Najnowsze

Popularne

– Jesteśmy przekonani, że członkowie naszych wspólnot nie powinni emigrować. Musimy zrobić wszystko, aby przekonać młodych do pozostania w swej ojczyźnie – opinię tę wyrazili przedstawiciele trzech wspólnot chrześcijańskich z Etiopii. Wśród nich kard. Berhaneyesus Demerew Souraphiel oraz przedstawiciel Kościoła prawosławnego i wspólnoty ewangelickiej.

Niemcy chcą koalicji państw przyjmujących imigrantów

Szef niemieckiej dyplomacji zaproponował utworzenie wewnątrz Unii Europejskiej koalicji państw, które byłyby gotowe do przyjmowania u siebie...

zobacz więcej

Etiopczycy odwiedzili Węgry, a celem ich wizyty było m.in. podziękowanie za pomoc, jaką ten kraj udziela wspólnocie chrześcijan w Etiopii. Rząd węgierski funduje stypendia dla młodych Etiopczyków, którzy po powrocie do swej ojczyzny mogą dzielić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Ponadto kard. Souraphiel podkreślił, że Węgry wspierają też obóz dla uchodźców oraz szpital dla ubogich.

Z uznaniem wypowiadał się także na temat polityki migracyjnej Węgier, które z jednej strony starają się być wierne swym chrześcijańskim korzeniom, a z drugiej wspierają ludzi w godnym życiu w ich krajach pochodzenia.

– Jesteśmy przekonani, że służba na rzecz dobra wspólnego oznacza działania, które powstrzymają młodych przed wyjazdem z kraju – powiedział etiopski hierarcha.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej