RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niemcy chcą koalicji państw przyjmujących imigrantów

W czwartek unijni ministrowie będą dyskutować o polityce migracyjnej w Unii Europejskiej (fot. EPA/FABIAN HEINZ)
W czwartek unijni ministrowie będą dyskutować o polityce migracyjnej w Unii Europejskiej (fot. EPA/FABIAN HEINZ)

Najnowsze

Popularne

Szef niemieckiej dyplomacji zaproponował utworzenie wewnątrz Unii Europejskiej koalicji państw, które byłyby gotowe do przyjmowania u siebie imigrantów. Propozycję tę ostro skrytykował były kanclerz Austrii Sebastian Kurz.

Rząd USA ma wkrótce rozpocząć akcję deportacji nielegalnych imigrantów

W najbliższych dniach rząd Stanów Zjednoczonych rozpocznie ogólnokrajową akcję deportacji nielegalnych imigrantów – informują amerykańskie media.

zobacz więcej

Niemiecki minister Heiko Maas powiedział w rozmowie z grupą medialną „Deutschland”: „Musimy posunąć się do przodu razem z tymi państwami członkowskimi, które są gotowe do przyjmowania uchodźców – wszyscy pozostali są zaproszeni do uczestnictwa w tym projekcie”. Dodał, że Niemcy są gotowe zagwarantować, iż będą przyjmowały stałą grupę uchodźców.

Propozycje te nie spodobały się Sebastianowi Kurzowi, który przypomniał, że obowiązkowy podział uchodźców w Europie już raz zawiódł. – Ponownie zaczynamy rozmawiać o pomysłach z 2015 roku, które okazały się niewykonalne – powiedział austriacki polityk.

Zdaniem Kurza pomoc uchodźcom powinna polegać na walce z przemytnikami ludzi, na umożliwieniu imigrantom powrotu do kraju pochodzenia lub kraju tranzytowego oraz na pomocy w rozwoju gospodarczym krajów afrykańskich.

W czwartek spotkają się w Helsinkach ministrowie sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych krajów unijnych, aby dyskutować o polityce migracyjnej w Unii Europejskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej