RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wicemarszałek Tyszka: Szkoda czasu, PO nigdy nie dotrzymała żadnych obietnic

Transparent przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie odbywa się Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej (PAP/Rafał Guz)

Nie oglądałem wystąpienia lidera PO Grzegorza Schetyny dlatego, że szkoda mi czasu; Platforma obiecywała m.in. reformy systemowe, jednomandatowe okręgi wyborcze, niskie podatki i nigdy nie dotrzymała żadnych obietnic – powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Grzegorz Schetyna: Związki partnerskie – najwyższy czas je wprowadzić

Związki partnerskie, najwyższy czas je wprowadzić – oświadczył w sobotę podczas drugiego dnia Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem...

zobacz więcej

W swoim wystąpieniu podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem „Uzdrowić Polskę” Schetyna mówił o najważniejszych tezach programowych. Przedstawił sześć – jak mówił – głównych zmian, których Polska „pilnie potrzebuje, a Polacy się ich domagają”. Zapowiedział m.in. związki partnerskie, zniesienie handlu w niedzielę, podwyżki płac, gruntowne zmiany w ochronie zdrowia, utrzymanie trzynastej emerytury i radykalny program ochrony klimatu.

Tyszka pytany o ocenę wypowiedzi Schetyny, powiedział, że nie śledził wystąpienia lidera PO.

– Nie oglądałem tego, ponieważ szkoda mi czasu. Platforma Obywatelska obiecywała bardzo różne rzeczy przez wiele lat i nigdy niczego nie dotrzymała, m.in. obiecywała reformy systemowe, jednomandatowe okręgi wyborcze, niskie podatki, itd. Nigdy nie dotrzymała żadnych obietnic, w związku z tym szkoda czasu w ogóle się tym zajmować – powiedział polityk Kukiz'15.

źródło:

Zobacz więcej