RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja przeszukuje teren 400 ha na trasie przejazdu ojca 5-letniego Dawida

Policja szczegółowo przeszukuje teren ok. 400 ha na trasie przejazdu ojca 5-letniego Dawida – poinformował w sobotę młodszy inspektor Grzegorz Prusak z Komendy Głównej Policji. Dodał, że w poszukiwaniach udział biorą m.in. policjanci kryminalni i 20-osobowa grupa ochotników.

Trwają poszukiwania 5-letniego Dawida. Zabrał go ojciec, który po kilku godzinach już nie żył

W trwających od nocy poszukiwaniach 5-letniego chłopca policjanci wykorzystują wsparcie operatorów dronów i policyjnego śmigłowca – informuje...

zobacz więcej

Poszukiwania chłopca rozpoczęły się o północy w środę, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. 5-letni Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego około 17:00 w środę. Według informacji policji, przed 21:00 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

– W chwili obecnej przeszukujemy ok. 400 ha na terenie Grodziska Mazowieckiego. Dzisiaj współpracują z nami Wojska Obrony Terytorialnej, mamy policjantów ze służby kryminalnej. Wspierają nas również grupy poszukiwawcze – przekazał inspektor Prusak. W poszukiwania zaangażowane są też psy tropiące.

Jak dodał Prusak, policja szczegółowo przeszukuje „teren w stronę zjazdu z autostrady w kierunku Grodziska Mazowieckiego”. – Przeszukujemy wszelkie pustostany, pola, łąki i wszystkie tereny na trasie przejazdu ojca Dawida – wskazał policjant.

– Mamy już dosyć dużo informacji, którymi niestety nie mogę się na chwilę obecną podzielić – one są cały czas zbierane i analizowane, tak jak informacje napływające z zewnątrz. To są dziesiątki informacji, wszystkie analizujemy. Również analizujemy zachowanie ojca przed zaginięciem i popełnieniem samobójstwa – wskazał Prusak.

Dopytywany, czy w trzeciej dobie poszukiwań jakkolwiek zostały zawężone scenariusze i możliwości, co się wydarzyło, odparł, że „są pewne elementy, które zawężają”. – Ale skupiamy się na całej trasie przejazdu i dokładnie przeczesujemy, penetrujemy ten teren całego przejazdu ojca w dniu zaginięcia 5-letniego Dawida.

źródło:
Zobacz więcej