Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prezes PiS przedstawił „jedynki” list wyborczych. Jest kilka niespodzianek

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił w sobotę „jedynki” na listach wyborczych. – Jesteśmy przekonani, że nasze „jedynki” będą intensywnie reprezentować PiS w trakcie wyborów – powiedział i dodał, że jutro w gminie Gózd odbędzie się pierwszy piknik przedwyborczy.

PiS uruchomiło stronę internetową – prawdziwe „forum programowe” Koalicji Obywatelskiej

Prawo i Sprawiedliwość tuż przed rozpoczęciem dwudniowego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej uruchomiło stronę internetową, na której – jak...

zobacz więcej

Liderów list kandydatów w 41 okręgach zaprezentował podczas sobotniej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. On sam będzie na czele listy w okręgu warszawskim. Natomiast premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach.

W okręgu podwarszawskim „jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak.

W Legnicy „jedynkę” ma wiceprezes ugrupowania Adam Lipiński. W Wałbrzychu liderem jest szef KPRM Michał Dworczyk, we Wrocławiu na czele znalazła się posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka, a w Bydgoszczy – poseł Tomasz Latos.

W Toruniu na czele listy jest minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a w Lublinie wiceszef MSWiA Sylwester Tułajew.

Listę PiS w Chełmie otwiera wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, a w Zielonej Górze – poseł Marek Ast.

PiS odpowiada na kongres Schetyny... programem PO

„Oczywiście, że należy powrócić do projektu podniesienia wieku emerytalnego” – takie słowa wciąż widnieją w programie PO – przypomniało konto PiS...

zobacz więcej

W Łodzi „jedynką” został wicepremier, szef resortu kultury Piotr Gliński, a w Piotrkowie Trybunalskim – wiceprezes PiS, były szef MON Antoni Macierewicz.

W Sieradzu „jedynkę” ma posłanka Joanna Lichocka, w Chrzanowie były rzecznik rządu w gabinecie Beaty Szydło – Rafał Bochenek. W Krakowie „jedynka” przypadła posłance Małgorzacie Wassermann, w Nowym Sączu – posłowi Arkadiuszowi Mularczykowi. W Tarnowie z pierwszego miejsca wystartuje radna Anna Pieczarka.

W Płocku na pierwszym miejscu znalazł się minister zdrowia Łukasz Szumowski, w Radomiu – szef gabinetu premiera Marek Suski, a w Siedlcach – minister energii Krzysztof Tchórzewski.


W Opolu z pierwszego miejsca wystartuje wicewojewoda Violetta Porowska. W Krośnie – marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Liderem w Rzeszowie jest szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Prezes PiS: Najważniejsze wyzwanie odnosi się do polityki wzrostu

Najważniejsze wyzwanie odnosi się do polityki wzrostu; nie możemy niczego uronić z tego, co zostało już przekazane społeczeństwu, a jednocześnie...

zobacz więcej

W Białymstoku „jedynką” został minister edukacji Dariusz Piontkowski, w Gdańsku wiceminister kultury Jarosław Sellin, w Gdyni poseł Marcin Horała, a w Bielsko-Białej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Liderem listy w Częstochowie został wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński, w Gliwicach szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, a Rybniku na czele listy jest b. europoseł Bolesław Piecha.

W Sosnowcu „jedynkę” ma posłanka Ewa Malik, w Kielcach szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, w Elblągu poseł Leonard Krasulski, w Olsztynie Wojciech Maksymowicz, w Kaliszu poseł Jan Dziedziczak.

W Koninie lideruje wojewoda Zbigniew Hoffmann, w Pile – Krzysztof Czarnecki, w Poznaniu minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz, w Koszalinie wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, a w Szczecinie minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.

Jarosław Kaczyński podkreśli, że zmiany na pierwszych miejscach – w porównaniu do poprzednich wyborów – są „daleko idące” i wiążą się m.in. z wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego.

– Mamy i zmianę i kontynuację, mamy „jedynki”, które w naszym głębokim przekonaniu będą mogły w sposób właściwy wykonywać swoje zadania, a tym zadaniem jest szczególne zaangażowanie, jeżeli chodzi o wybory i szczególnie intensywna reprezentacja tego wszystkiego, co będzie prezentowało w trakcie wyborów Prawo i Sprawiedliwość – oświadczył.

źródło:
Zobacz więcej