Gwałtowne burze w sześciu województwach. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem dla sześciu województw Polski (pixabay/JerzyGorecki)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę rano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla sześciu województw na południu Polski. Oznacza to możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących m.in. straty materialne.

Intensywny deszcz w południowej i centralnej Polsce. Wydano ostrzeżenia

IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w centralnej i południowej części kraju. Alert...

zobacz więcej

Alert IMGW przed gwałtownymi burzami dotyczy województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Prognostycy nie przewidują zagrożeń pogodowych dla reszty kraju.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować zagrożenie zdrowia i życia oraz straty materialne.

Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w tym obszarze, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów IMGW.

źródło:

Zobacz więcej