Kuźmiuk: Podniesienie wieku emerytalnego przez PO było gigantycznym oszustwem

– Błąd to można popełnić wtedy, gdy zamiast „u” napisze się „ó”, natomiast to było gigantyczne oszustwo – powiedział w programie „Gość Wiadomości” Zbigniew Kuźmiuk (PiS), odnosząc się do słów Grzegorza Schetyny. Lider Platformy uznał, że błędem było podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat.

Główny ekonomista PO: Jeśli wygramy, zatrzymamy fuzję Orlenu z Lotosem  

– Program Koalicji Obywatelskiej przewiduje powstrzymanie fuzji Grupy Lotos i PKN Orlen – powiedział główny ekonomista Platformy Obywatelskiej...

zobacz więcej

Zbigniew Kuźmiuk zwrócił uwagę, że wiek emerytalny został przez PO podniesiony, choć politycy tej partii zapewniali, że tego nie zrobią. – Pan kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski w 2010 r. absolutnie zaprzeczał, że coś takiego jest przygotowywane. I po zdobyciu władzy w 2011 r. oszukano miliony Polaków, wprowadzając podwyżkę wieku emerytalnego – zauważył Zbigniew Kuźmiuk.

– Błąd to można popełnić wtedy, gdy zamiast „u” zwykłego napisze się „o” z kreską, natomiast to było gigantyczne oszustwo – ocenił.

– Moim zdaniem PO nie ma kompletnie wiarygodności u Polaków. Teraz Platforma może obiecać wszystko, bo wiadomo, że nie będzie tego realizować – powiedział polityk PiS.

Marek Sawicki powiedział natomiast, że „PSL wypowiadało się w tej kwestii blisko rok temu”. – Uznaliśmy, że rzeczywiście było to niepotrzebne i nie ma dzisiaj dyskusji o powrocie do podwyższania wieku emerytalnego – zaznaczył.

„Schetyna powinien się zastanowić, w jaki sposób chce przegrać wybory”

– Schetyna powinien się zastanowić, i to bardzo głęboko, w jaki sposób chce przegrać te wybory. Powtórzenie szerokiej koalicji, od Sasa do Lasa,...

zobacz więcej

Goście programu zostali także zapytani o słowa głównego ekonomisty PO, który twierdzi, że płaca minimalna rośnie zbyt szybko.

– Ja się z tą oceną nie zgadzam – powiedział Marek Sawicki z PSL. Poseł stwierdził, że słowa te są „problemem Platformy”.

– Dobrze, że zaczynamy mówić o programach. To wyborcy ocenią propozycje Platformy – oznajmił.

Zbigniew Kuźmiuk z PiS ocenił, że ta wypowiedź była „absolutnie skandaliczna”.

– Mówiąc szczerze, już po tej wypowiedzi wcześniejszej mówiącej, że rząd PiS doprowadzi do drugiej Grecji, że będziemy mieli deficyt rzędu 100 mld zł pan Rzońca się kompletnie skompromitował, ale dalej jest głównym ekonomistą Platformy – stwierdził poseł.


– Od momentu, kiedy PiS doszło do władzy, uznaliśmy, że kończymy z niskimi kosztami wytwarzania i w konsekwencji także z niskimi płacami. Chcę powiedzieć, że od 2015 roku do 2020 roku podwyższamy ją o 700 zł – powiedział Kuźmiuk.

źródło:
Zobacz więcej