Policja publikuje zdjęcie ojca poszukiwanego 5-latka i apeluje o pomoc

Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg kilka godzin po tym, jak zabrał chłopca z domu w Grodzisku Maz. (fot. PAP/Leszek Szymański/policja.waw.pl)

Nie ustają poszukiwania zaginionego 5-letniego Dawida Żurkowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Na stronie warszawskiej policji opublikowano wizerunek ojca chłopca. Śledczy apelują, by zgłaszali się wszyscy, którzy widzieli go w środę. Mężczyzna miał wysłać wiadomość, w której sugerował matce chłopca, że już więcej nie zobaczy dziecka – dowiedział się portal tvp.info ze źródeł zbliżonych do śledztwa.

Prokuratura: Jest śledztwo ws. śmierci ojca 5-letniego Dawida

Prokuratura wszczęła w czwartek śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności śmierci ojca 5-letniego Dawida Żukowskiego – poinformował rzecznik...

zobacz więcej

Poszukiwania chłopca trwają już niemal dwie doby. 5-letni Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego około godz. 17 w środę. Przed godz. 21 tego dnia mężczyzna zginął potrącony przez pociąg. Według informacji policji, najprawdopodobniej odebrał sobie życie.

W piątek wieczorem na stronie warszawskiej policji opublikowano wizerunek ojca chłopca. Do zdjęcia policjanci dołączyli informację, że mężczyzna był ubrany w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe wsuwane buty i koszulę polo z jasnym kołnierzykiem. Chłopiec z kolei nosił szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena – czerwonej wyścigówki z bajki „Auta”.

Mężczyzna z chłopcem odjechali z Grodziska Maz. w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód na szybie przy miejscu pasażera od strony kierowcy ma zasłonę przeciwsłoneczną z logo Zygzaka McQueena. Policja ustaliła, że mężczyzna mógł przemieszczać się między Grodziskiem Maz. a lotniskiem na Okęciu. Znaleziono ten samochód, ale ważna jest informacja, którędy jechał i gdzie się zatrzymywał.

Rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak w rozmowie ponowił apel do wszystkich osób, które widziały tę skodę, Dawida lub jego ojca, o kontakt. Funkcjonariusze proszą o wskazanie miejsca, w którym widziano mężczyznę i dziecko. Pomóc może także przejrzenie nagrań z kamer samochodowych, zwłaszcza z jazdy w środę między godz. 17 a 21 na trasie między Grodziskiem Maz. a Okęciem.

Minister spraw wewnętrznych: Nie ustajemy w poszukiwaniach Dawida

- Nie ustajemy w poszukiwaniach pięcioletniego Dawida - powiedziała we Wrocławiu minister spraw wewnętrznych Elżbieta Witek. Podczas spotkania ze...

zobacz więcej

– W poszukiwania zaangażowane są duże siły i środki, nie tylko policyjne, ale też straży pożarnej i terytorialsów. Sprawa jest dla nas priorytetowa, ponieważ chodzi o dziecko – powiedziała minister Elżbieta Witek we Wrocławiu, gdzie brała udział w odprawie kadry kierowniczej PSP. Dodała, że służby robią wszystko, co możliwe.

W czwartek prokuratura wszczęła śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności śmierci ojca 5-letniego Dawida Żukowskiego – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Jak zaznaczył, zadaniem śledczych na tym etapie jest przede wszystkim ustalenie na podstawie wszystkich zabezpieczonych dotychczas dowodów, jaki jest los dziecka.

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

źródło:
Zobacz więcej