„Jedynki” na listach wyborczych PiS. Ma być kilka niespodzianek

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. arch. PAP/Andrzej Grygiel)

„Dziennik Gazeta Prawna” dotarł do informacji, kto będzie otwierał listy PiS w zbliżających się wyborach do Sejmu. Jak podano, „będzie kilka zaskoczeń”.

Jarosław Kaczyński zaprezentuje „jedynki” na jesienne wybory

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentuje „jedynki” na listach wyborczych ugrupowania na jesienne wybory parlamentarne – wynika z...

zobacz więcej

„Jedynka” w Warszawie przypadła prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Premier Mateusz Morawiecki prawdopodobnie wystartuje z okręgu katowickiego; wcześniej „DGP” podawał, że brano pod uwagę również Wrocław i okręg świętokrzyski.

W województwie świętokrzyskim, tak jak cztery lata temu, liderem ma być szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Drugi koalicjant PiS, Jarosław Gowin, ma wystartować w Krakowie, gdzie zajmie ostatnie miejsce na liście. W tym mieście „jedynką” ma być Małgorzata Wassermann.

PiS w Łodzi zostanie poprowadzone przez ministra kultury Piotra Glińskiego.

Zaskoczeniem może być miejsce startu Jacka Sasina, który prawdopodobnie zostanie „jedynką” w Chełmie. Na Lubelszczyźnie numerem jeden ma zostać Sylwester Tułajew.

Z kolei w Poznaniu „jedynką” ma zostać minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma otwierać listę PiS w Płocku.

PiS odpowiada na kongres Schetyny... programem PO

„Oczywiście, że należy powrócić do projektu podniesienia wieku emerytalnego” – takie słowa wciąż widnieją w programie PO – przypomniało konto PiS...

zobacz więcej

Miejsce startu szefa MEN Dariusza Piontkowskiego nie zaskakuje, bowiem minister edukacji ma zostać „jedynką” na rodzinnym Podlasiu.

Marek Suski, tak jak poprzednio, wystartować ma z Radomia. Gliwicką listę PiS ma poprowadzić minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys Szopa.

Szef Kancelarii premiera Michał Dworczyk, podobnie jak szefowa MSWiA Elżbieta Witek, startować będzie na Dolnym Śląsku.

Jarosław Sellin ma zostać „jedynką” w Gdańsku, natomiast Marcin Horała w Gdyni.


Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wystartuje prawdopodobnie ponownie z Piotrkowa Tryb.

PiS uruchomiło stronę internetową – prawdziwe „forum programowe” Koalicji Obywatelskiej

Prawo i Sprawiedliwość tuż przed rozpoczęciem dwudniowego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej uruchomiło stronę internetową, na której – jak...

zobacz więcej

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma być „jedynką” PiS w Krośnie. Sekretarz generalny ugrupowania Krzysztof Sobolewski ma stanąć na czele listy w Rzeszowie.

„Jedynką” w Kaliszu prawdopodobnie będzie Jan Dziedziczak, w Sieradzu zaś Joanna Lichocka, która w 2015 roku startowała z Wielkopolski.

Numerem jeden w Nowym Targu ma zostać Arkadiusz Mularczyk.

Portal gazetaprawna.pl informuje, że może jeszcze dojść do małych zmian, ale raczej nie należy spodziewać się rewolucji.

źródło:
Zobacz więcej