Jarosław Kaczyński zaprezentuje „jedynki” na jesienne wybory

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas zakończenia Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019" (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentuje „jedynki” na listach wyborczych ugrupowania na jesienne wybory parlamentarne – wynika z informacji PAP w kierownictwie ugrupowania.

Prezes PiS: Najważniejsze wyzwanie odnosi się do polityki wzrostu

Najważniejsze wyzwanie odnosi się do polityki wzrostu; nie możemy niczego uronić z tego, co zostało już przekazane społeczeństwu, a jednocześnie...

zobacz więcej

Z informacji PAP wynika, że decyzje dotyczące liderów list zapadły niedawno. – We wtorek odbyło się kierownictwo PiS, a dzień później spotkanie z liderami Solidarnej Polski i Porozumienia – poinformował jeden z polityków z kierownictwa PiS.

Nie ma jeszcze decyzji dotyczących kolejnych miejsc na listach. – W przyszłym tygodniu zbierze się w tej sprawie Komitet Polityczny, ale raczej ostateczne decyzje nie zapadną – zaznaczył polityk z kierownictwa PiS.

Szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński mówił niedawno PAP, że listy wyborcze zostaną przedstawione w „najszybszym możliwym terminie wynikającym z decyzji prezydenta Andrzeja Dudy”. – Właściwie te listy już są gotowe, muszą uzyskać jeszcze akceptację kierownictwa ugrupowania. Możliwe są jeszcze pewne korekty, ale będą to zapewne zmiany kosmetyczne – podkreślił.

O pracach nad listami wyborczymi informował w połowie czerwca szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Według niego listy miały być gotowe do końca czerwca, a za ich przygotowanie odpowiadali szefowie struktur okręgowych partii. W minionym tygodniu sprawą list zajmował się Komitet Wykonawczy PiS.

Brudziński o programie PiS: Dalsze wspieranie rodzin i budowa nowego terminalu LNG

Rozwiązaniem na kryzys demograficzny jest dalsze konsekwentne wspieranie rodzin, zarówno w wymiarze finansowym a także w wymiarze różnego rodzaju...

zobacz więcej

PiS tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego powołał nowy sztab wyborczy przed wyborami do Sejmu i Senatu. Szefem sztabu został były minister spraw wewnętrznych i administracji, obecnie europoseł Joachim Brudziński. Na wiceszefa sztabu powołano europosła Tomasza Porębę, który kierował kampaniami zarówno do PE, jak i wcześniej w wyborach samorządowych. Natomiast była premier, obecna europoseł Beata Szydło została szefową rady programowej sztabu wyborczego.

W połowie czerwca odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, podczas którego decyzje w sprawie powołania sztabu wyborczego zostały przedstawione parlamentarzystom. Podczas posiedzenia – jak dowiedziała się wówczas nieoficjalnie PAP – padło zapewnienie ze strony Jarosława Kaczyńskiego, że większość obecnych parlamentarzystów otrzyma miejsca na listach w wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się na jesieni.

Informację o terminie przedstawienia liderów list jako pierwszy podał portal 300polityka.pl.

źródło:

Zobacz więcej