Dworczyk: Pomysły PO-KO zmieniają się z dnia na dzień

Politycy Koalicji Obywatelskiej podczas otwarcia Forum Programowego w Warszawie (fot. PAP/Rafał Guz)

„PO-KO jest ugrupowaniem skrajnie niewiarygodnym, ich pomysły zmieniają się z dnia na dzień” – tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do słów lidera PO Grzegorza Schetyny, który w piątek uznał za błąd podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.

Lider Platformy przeciw związkom partnerskim. Jeszcze niedawno mówił co innego

Grzegorz Schetyna deklaruje dziś, że w programie KO „absolutnie nie będzie” miejsca dla postulatu uchwalenia związków partnerskich. Jak przypomniał...

zobacz więcej

Szef PO Grzegorz Schetyna w wystąpieniu podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej nawiązał m.in. do kwestii podwyższenia wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL.

– Jest w nas już wielka siła, a będzie nas tylko więcej. Proponujemy zupełnie inną politykę. Musi być ona oparta na stałym dialogu i szczerości. To nas musi odróżniać od obecnej, dzisiejszej władzy. Nawet jeśli ma to oznaczać przyznanie się do błędu – mówił.

– Dlatego jeśli pada pytanie o wiek emerytalny, o słynne 67 lat, to przyznajemy – to był błąd. Można to było przeprowadzić na zasadzie dobrowolności i zachęt, a nie przymusu – oświadczył Schetyna.

Michał Dworczyk odnosząc się do tej wypowiedzi zwrócił uwagę, że ta deklaracja zaskoczyła wielu z jego partyjnych kolegów. „Kolejny dowód, że PO-KO jest ugrupowaniem skrajnie niewiarygodnym. Ich pomysły zmieniają się z dnia na dzień” – napisał Dworczyk na Twitterze.

Do wystąpienia Schetyny odniósł się także marszałek Senatu Stanisław Karczewski. „Nie chcę być małostkowy, ale jak już Schetyna pokusił się o szczerość i bije się w piersi, to mógłby przeprosić za jego partyjnego kolegę, który mówił, że pieniędzy, które się Polakom należały przez poprzednie lata, »nie było i miało nigdy nie być«” – napisał Karczewski w twitterowym wpisie, opatrując go tagiem „#PusteObietnice”.

Wcześniej szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński, komentując wypowiedź Schetyny, stwierdził: „nikt ci tyle nie da, ile ci PO kłamliwie obieca”.

„Schetyna mówi, że podniesienie wieku emerytalnego to był błąd, a w tym samym czasie na stronie PO jest napisane, że »należy powrócić do projektu podwyższenia wieku emerytalnego»” – wskazał Brudziński. „Dzisiejsza konwencja to kolejne puste obietnice” – ocenił polityk PiS.

źródło:

Zobacz więcej