.

Kobieta kierująca miejskim autobusem ujęła pijanego kierowcę

Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie (fot. Shutterstock/karanik yimpat)

Kierująca miejskim autobusem zobaczyła nad ranem, jak do rowu przy jednej z gdańskich ulic wjechało auto. Kobieta wysiadła, by pomóc kierowcy. Gdy wyczuła od niego alkohol, zabrała mu kluczyki i zawiadomiła policję. Alkomat wykazał u mężczyzny dwa promile alkoholu.

Pieniądze zostawione przy bankomacie. Policja szuka właściciela

Policja w Lublinie szuka właściciela znacznej sumy pieniędzy znalezionej przy bankomacie. Gotówkę znalazł mężczyzna korzystający z bankomatu i...

zobacz więcej

O wydarzeniach w gdańskiej Olszynce poinformowała nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kobieta nie zapomniała o pasażerach autobusu: gdy tylko w pobliżu miejsca zdarzenia pojawiły się dwa inne pojazdy, poprosiła kierowców, by przypilnowali nietrzeźwego do czasu przyjazdu patrolu, a sama wskoczyła do autobusu, by dowieźć pasażerów tam, dokąd zmierzali.

– Policjanci ustalili, że ten 27-letni mężczyzna nie miał prawa jazdy – poinformowała Ciska; kierowca został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat.

Gdy wytrzeźwieje, zostaną mu postawione zarzuty. Za kierowanie autem po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia. Za spowodowanie „zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości” sąd może go dodatkowo ukarać wysoką grzywną.źródło:

Zobacz więcej
. .