PiS uruchomiło stronę internetową – prawdziwe „forum programowe” Koalicji Obywatelskiej

Na stronie zamieszczono wypowiedzi polityków KO dotyczące rodziny, pracy, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa i polityki zagranicznej (fot. tt/@pisorgpl)

Prawo i Sprawiedliwość tuż przed rozpoczęciem dwudniowego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej uruchomiło stronę internetową, na której – jak podają politycy PiS – zaprezentowane są prawdziwe plany KO.

#POrozwalajmy. Kolejna wpadka polityków Platformy w mediach społecznościowych

Kolejny przypadek wpadki na Twitterze polityków Platformy Obywatelskiej. Poseł Arkadiusz Myrcha zamieścił wpis, w którym zawarł hasztag...

zobacz więcej

„Podczas forum programowego Platformy z pewnością padną kolejne puste obietnice. Tymczasem prawda o ich planach kryje się w wypowiedziach polityków opozycji. Możecie się przekonać tutaj: Forumprogramoweko.pl ” – poinformował na Twitterze wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Na stronie w poszczególnych zakładkach zamieszczono wypowiedzi polityków KO dotyczące rodziny, pracy, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywa się dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska), na którym odbędą się 53 panele dyskusyjne. Zaplanowano też cztery „wydarzenia specjalne”, gdzie głos zabiorą m.in. liderzy koalicji: Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka. Niewykluczone, że podczas forum z ust szefa Platformy padną deklaracje dotyczące formuły startu w jesiennych wyborach samorządowych.

Kluczowe sprawy, o których będzie mowa podczas Forum, to gospodarka, edukacja, zdrowie i ekologia. Tematyce tej poświęconych ma być kilkanaście debat. Nie zabraknie też dyskusji na temat praworządności, praw kobiet, praw zwierząt, polityki senioralnej, wsparcia dla osób niepełnosprawnych, infrastruktury, sportu, mediów, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Perspektywa koalicji PO z PSL się oddala. „Ludowcy niekonsekwentni”

Oddala się perspektywa wspólnej koalicji PO z PSL, negocjacje idą źle. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał liderowi PO Grzegorzowi Schetynie...

zobacz więcej

– Będziemy pokazywać poszczególne, konkretne rozwiązania dla Polski. Pokazujemy plan jak naprawimy Polskę, po tym, co w tej chwili się dzieje – mówił w Kielcach wiceszef PO Borys Budka.

W przedsięwzięcie zaangażowanych jest kilkudziesięciu posłów Platformy i Nowoczesnej, polityków Inicjatywy Polska, samorządowców, ekspertów, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Forum, które zakończy się w sobotę, ma mieć charakter otwarty – dla każdego, kto będzie miał ochotę posłuchać lub włączyć się w dyskusję z politykami Koalicji Obywatelskiej. Część dyskusji panelowych odbędzie się w ustawionym przed Pałacem Kultury i Nauki namiocie.

Tydzień temu w Katowicach odbyła się trzydniowa konwencja programowa PiS i Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska”. Jej efektem – jak zapowiadali politycy PiS – ma być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi.

W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Głos zabierali również prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie partii koalicyjnych: Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro i Porozumienia – Jarosław Gowin. Politycy PiS już rozpoczęli pisanie programu na jesienne wybory parlamentarne. Pracami kieruje lider PiS Jarosław Kaczyński.

źródło:

Zobacz więcej