Donald Trump przyjedzie do Polski na dłużej

Dotychczasowy plan przewidywał, że Trump przyleci i odleci tego samego dnia (fot. Krystian Dobuszynski/NurPhoto via Getty Images)

Nie dzień, ale dwa dni potrwa wizyta amerykańskiej głowy państwa w Polsce – ustaliła nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

Prezydent Duda: Donald Trump to człowiek bardzo bezpośredni i konkretny

Prezydent Donald Trump to człowiek bardzo bezpośredni, który oczekuje konkretu, rozmawia bardzo konkretnie i tak też załatwia sprawy – powiedział...

zobacz więcej

„1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Najważniejszym gościem obchodów ma być amerykański prezydent Donald Trump. Dotąd jego wizyta nie została oficjalnie potwierdzona, jednak z informacji »Rzeczpospolitej« wynika, że jest już pewna” – pisze dziennik w piątek.

„I potrwa dłużej, niż zakładano. Dotychczasowy plan przewidywał, że Trump przyleci i odleci tego samego dnia, czyli 1 września. To już jednak nieaktualne. Amerykański przywódca ma spędzić w Polsce dwa dni – od 31 sierpnia do 1 września” – podaje w piątek gazeta.

Dziennik pisze też, że program wizyty Trumpa ma być dopiero ustalony podczas spotkań roboczych.

„Jednak już teraz wiadomo, że Trump najprawdopodobniej weźmie udział w obchodach rocznicowych w Warszawie, a nie na Westerplatte. Jego wizyta ma mieć dwie części: bilateralną i wielostronną, podczas której spotka się z większą grupą przywódców. Bardzo prawdopodobne jest to, że prezydent USA wyjedzie poza Warszawę, przykładowo do któregoś z miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze” – informuje „Rzeczpospolita”.

źródło:

Zobacz więcej