Działające od blisko 30 lat biuro podróży ogłasza upadłość. Klienci zawiedzeni

Wszystkie planowane wyjazdy zostały odwołane (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk)

Biuro podróży Mediterraneum z Poznania ogłosiło w czwartek upadłość. Kilkudziesięciu klientów, którzy mieli wylecieć do Gruzji, nie zostało poinformowanych o odwołaniu wycieczki. Pierwszą wiadomość w tej sprawie otrzymaliśmy na adres: twoje@tvp.info.

Polscy turyści koczują na lotnisku na Krecie. „Wielu starszym jest już słabo”

Grupa około dwustu polskich turystów od niedzielnego południa czeka na lotnisku w Heraklionie na Krecie na lot powrotny do Polski. Informację o tym...

zobacz więcej

– Dziś skontaktowało się z nami biuro podróży Mediterraneum, informując o swojej niewypłacalności, ale oficjalnego oświadczenia biura nie mamy. A jest ono, zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, konieczne. Bez niego nie możemy wszcząć właściwej w takiej sytuacji procedury. Czekamy na nie – potwierdziło portalowi tvp.info biuro prasowe urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego.

– Mogę zapewnić, że jesteśmy w stałym kontakcie z biurem i gromadzimy informacje dotyczące liczby osób przebywających poza granicami kraju, liczby odwołanych wycieczek etc. Na tę chwilę są one sprawdzane i weryfikowane – potwierdziła rzeczniczka marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska–Paschke.

Jak poinformowała „informacje dla poszkodowanych klientów biura będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego”.

Biuro posiada zabezpieczenie finansowe w postaci gwarancji ubezpieczeniowej. Działało na rynku od 1991 roku.

źródło:
Zobacz więcej