Zarzuty i wniosek o areszt wobec wójt gminy Lesznowola

Prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy (fot. FB/Urząd Gminy Lesznowola)

Prokurator przedstawił Jolancie B-W, zatrzymanej w środę wójt Gminy Lesznowoli, sześć zarzutów oraz skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanej na 3 miesiące. Zarzucane przestępstwa zagrożone są karami 10 lat pozbawienia wolności.

Wójt gminy Lesznowola zatrzymana przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało panią wójt podwarszawskiej gminy Lesznowola. Zatrzymanie, to wynik śledztwa po kontroli CBA. Wójt jest...

zobacz więcej

10 lipca 2019 r. na wniosek Prokuraturę Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze CBA zatrzymali wójt Gminy Lesznowoli Jolantę B-W.

Prokurator przedstawił jej 6 zarzutów. Chodzi m.in. o niegospodarność i wyrządzenie gminie szkody majątkowej w wysokości ponad 1,3 mln zł. Zarzuty dotyczyły też przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści przez podmioty, na rzecz których wydawano niekorzystne decyzje podatkowe.

W tym przypadku chodzi o wydanie kilkunastu niezasadnych decyzji o umorzeniu zaległości podatkowych na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł spółkom działającym na terenie gminy.

Podejrzana nie przyznała się do stawianych jej zarzutów. Złożyła krótkie wyjaśniania i odmówiła odpowiedzi na pytania prokuratora.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci aresztu na trzy miesiące.

Zarzucane podejrzanej przestępstwa zagrożone są karami 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej