„Mogłaby być pani grzeczniejsza wobec sponsora”. Atak zwolennika opozycji za 500 Plus

Piotr Zygarski podczas realizacji spotu wyborczego Joanny Scheuring-Wielgus (fot. Facebook.com)

Piotr Zygarski nie daje o sobie zapomnieć. Wcześniej atakował „Januszów i Grażyny”, a teraz matkę czwórki dzieci. Antypislamista, jak sam siebie określa na Facebooku, zamieścił w tym serwisie opis rzekomego zdarzenia, do którego miało dość w jednym ze sklepów sieci Biedronka. Zygarski nie chciał przepuścić kobiety z dziećmi w kolejce i dodał, że kobieta „mogłaby być grzeczniejsza dla swojego sponsora”.

„Janusze i Grażyny wybrały chamice z pisu”. Wpis bohatera spotu Scheuring-Wielgus

„Przepraszam Cię Unio Europejska, że Janusze i Grażyny wybrały te chamice z pisu żeby ich reprezentowały! Wstyd mi za to ale cóż” – napisał na...

zobacz więcej

Od kiedy władzę w Polsce straciła koalicja PO-PSL, Piotr Zygarski dał się poznać jako uczestnik manifestacji antyrządowych. Na profilu Zygarskiego na Facebooku można znaleźć liczne fotografie ze znanymi przedstawicielami opozycji, m.in. z Jarosławem Wałęsą i Marcinem Święcickim, Ewą Kopacz czy Bronisławem Komorowskim i Aleksandrem Kwaśniewskim.

W minionej kampanii wyborczej Zygarski wystąpił w spocie wyborczym Joanny Scheuring-Wielgus. W materiale pojawił się obok słowa „Szacunek”.

W maju tego roku zasłynął wpisem: „Przepraszam Cię Unio Europejska, że Janusze i Grażyny wybrały te chamice z pisu żeby ich reprezentowały! Wstyd mi za to ale cóż”.

„Sponsor polskich matek”

Tym razem postanowił zaatakować matkę z czwórką dzieci. Na Facebooku opisał rzekomą sytuację, do której miało dojść w sklepie sieci Biedronka.

„Dziś w Biedronce w Zakopanym [pisownia oryginalna – red.] stoję w Biedronce do kasy mam dwie bułki i wodę. Podchodzi Pani około 35 lat z czwórką dzieci 15-5 lat z pełnym koszykiem i pyta się czy mogę ją przepuścić bo pani która stoi przede mną sie zgodziła” – pisze Zygarski (pisownia oryginalna). Dodał, że „oczywiście powiedział »NIE« bo nie widział powodu”.

Według Zygarskiego, kobieta miała powiedzieć, że „jest chamem bo nic by sie nie stało”. „Powiedziałem - mogłaby być Pani grzeczniejsza wobec swojego sponsora. Popatrzyła oburzona. Tak bo to ja pracuje na Pani 4x500plus, a Pani mnie jeszcze wyzywa”. Grzecznie została w kolejce bez słowa!” – kończy wpis Zygarski.

Pod jego wpisem pojawiły się komentarze poparcia. Na Twitterze jednak Zygarski musiał zmierzyć się z krytyką. Wielu komentujących zwróciło uwagę, że dzieci tej kobiety będą z kolei pracowały na jego emeryturę.

źródło:
Zobacz więcej