RAPORT

Kampania 2020

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie giełdy bitcoinowej

Zarządzającym bitcoinową giełdą grozi do 10 lat więzienia (fot. Shutterstock/Lordowski)

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo dotyczące dorowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów giełdy bitcoinowej BitMarket.pl – poinformował w czwartek prokurator okręgowy w Olsztynie.

Założył giełdę kryptowalut i zmarł. Hasło dostępu do milionów dolarów zabrał do grobu

Około 180 mln dolarów zostało zamrożone na kontach offline po tym, jak założyciel kanadyjskiej giełdy krypto walutowej Quadriga Gerald Cotten...

zobacz więcej

Prokurator okręgowy w Olsztynie Cezary Fiertek poinformował, że w czwartek wszczęto śledztwo, które obejmie czas pomiędzy listopadem 2018 r. a 7 lipca tego roku. Śledczy będą badali, czy osoby, które pełniły funkcję operatora giełdy bitcoinowej BitMarket celowo nie wprowadzały w błąd klientów tej giełdy „co do zamiaru wywiązania się z zawartych umów zakupu kryptowaluty i przekazania tych środków do portfeli zarządzających”.

W ocenie prokuratury zarządzający giełdą mogli spowodować szkodę dla klientów o wartości „co najmniej 2.300 bitcoinów, co stanowi kwotę około 100.000.000 zł” – napisała prokuratura w przesłanym komunikacie.

Prokurator Fiertek podał, że domeną BitMarket.pl zarządzały osoby „zarządzające spółką Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie, które pełniły funkcję operatora tej giełdy”.

Śledztwo będą prowadzili policjanci do walki z cyberprzestępczością olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Zarządzającym bitcoinową giełdą grozi do 10 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej