Biedroń wezwał socjalistów do głosowania przeciw Szydło

Na wniosek socjalistów głosowanie było tajne (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Szef Wiosny, europoseł Robert Biedroń wezwał w środę socjalistów w Parlamencie Europejskim do głosowania przeciw kandydaturze byłej premier Beaty Szydło (PiS) na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia.

Socjaliści w PE: nie obiecywaliśmy poparcia kandydatowi PiS/EKR

Frakcja socjalistów poinformowała w oświadczeniu, że nie obiecywała poparcia jakiemukolwiek kandydatowi PiS/EKR do prezydium Parlamentu...

zobacz więcej

„Robert Biedroń z delegacji Wiosny w PE wezwał wczoraj członków swojej grupy politycznej - S&D (Socjalistów i Demokratów – red.) do głosowania przeciwko kandydatom z PiSu. Wyjątkowo głupia, podszyta polit. ideologią zemsta, która nie pomaga Polsce i jej interesom w PE. To kontynuacja szkodliwych działań Platformy” – napisała w czwartek na Twitterze Beata Mazurek.

Biuro prasowe Roberta Biedronia potwierdziło, że europoseł wezwał socjalistów do tego, aby nie głosowali za kandydaturą byłej premier.

„Uważam, że nie można było zagłosować za kandydaturą Beaty Szydło. PiS jest partią antyeuropejską, antydemokratyczną. W interesie Polski, wszystkich Polek i Polaków jest, by wpływ PiS na nasze życie także na polu europejskim był jak najmniejszy. Także dlatego Wiosna jest tak potrzebna w PE, by głośno i zdecydowanie mówić o populizmie partii rządzącej i prezentować to, co jest naszym faktycznym interesem” – napisał Biedroń w przesłanym komentarzu.

Beata Szydło nie zostanie szefową komisji zatrudnienia w PE. Głosowanie utajniono

Była premier Beata Szydło nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Na...

zobacz więcej

Była szefowa polskiego rządu w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Jej kandydatura zyskała poparcie 21 posłów, przeciw głosowało 27, a dwóch się wstrzymało.

Na wniosek socjalistów głosowanie było tajne. Według nieoficjalnych informacji przeciw kandydaturze Szydło głosowali przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów, Zjednoczonej Lewicy Europejskiej (GUE) oraz Zieloni.

Europosłowie PiS – Zdzisław Krasnodębski, Ryszard Czarnecki i Witold Waszczykowski – zostali wiceprzewodniczącymi innych komisji.źródło:
Zobacz więcej