Schreiber: Od trzech lat jesteśmy w czołówce gospodarczej UE

Praktycznie od trzech lat jesteśmy w czołówce. Ten fakt konsekwentnego wzrostu gospodarczego bardzo nas cieszy – mówił w TVP Info Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w KRPM i wiceprzewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Polska gospodarka będzie drugą w UE. Komisja Europejska podnosi prognozy

Komisja Europejska podniosła we wtorek prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski na 2019 r. – z 4,2 proc. do 4,4 proc. Utrzymała też prognozę...

zobacz więcej

Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski na 2019 r. – z 4,2 proc. do 4,4 proc. Jeśli najnowsze prognozy się potwierdzą, Polska, wraz z Węgrami (również wzrost o 4,4 proc. PKB w tym roku), będzie drugą najszybciej rozwijającą się gospodarką w UE.

Najnowsze prognozy skomentował w TVP Info sekretarz stanu w KPRM Łukasz Schreiber.

– Średnio Polacy zarabiają teraz 17 proc. więcej, niż zarabiali, kiedy PiS przechodził do władz. To pokazuje konkretne działania. Udało się nam zrealizować szereg konkretnych programów – od 500 Plus do Emerytury Plus – wskazywał.

Schreiber wskazał, że za poprzednich rządów – PO-PSL – tamta ekipa „miała jakiś tam wzrost gospodarczy”. – Ten VAT przeciekał miliardami. Nikt nie dbał o to, by owoce wzrostu gospodarczego trafiały do wszystkich Polaków – oceniał.

źródło:
Zobacz więcej