Nowacka: Nie ma znaczenia, co dziś powie PSL. Na końcu i tak dołączy do koalicji

Nie ma specjalnie znaczenia, czy PSL dzisiaj powie to, czy coś innego, bo wiemy, że na końcu będzie chciał dołączyć do koalicji i bardzo na nich czekamy – mówiła w „Kwadransie Politycznym” TVP1 Barbara Nowacka. W opinii liderki Inicjatywy Polskiej motywem działania ludowców „są gry polityczne, chodzi o jedynki na listach”.

Perspektywa koalicji PO z PSL się oddala. „Ludowcy niekonsekwentni”

Oddala się perspektywa wspólnej koalicji PO z PSL, negocjacje idą źle. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał liderowi PO Grzegorzowi Schetynie...

zobacz więcej

We wtorek liderzy PO i PSL spotkali się, by rozmawiać o koalicji do jesiennych wyborów parlamentarnych. Według relacji polityków z władz Platformy, podczas spotkania doszło do „pata”, a same negocjacje idą „źle”.

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał liderowi PO Grzegorzowi Schetynie przedstawić „zaporowe” warunki porozumienia, żądając zerwania współpracy z Nowoczesną i Inicjatywą Polską.

W TVP1 liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka skomentowała obecne gry polityczne opozycji. Jak oznajmiła, dzisiaj „przestały mnie interesować targi polityczne, bo to nie ma specjalnie znaczenia, czy PSL dzisiaj powie to, czy coś innego”.

W jej ocenie PSL mimo wszystko zasili koalicję partii i ugrupowań opozycyjnych. – To są gry polityczne, chodzi o „jedynki” na listach – oceniała Nowacka.

Kolejna pomyłka sztabowców PO. „W przekazie polityków pojawiła się tajemnicza Łudź”

Politycy Platformy Obywatelskiej w ramach przedwyborczej kampanii objeżdżają miasta i miasteczka w całej Polsce. O kolejnych etapach podróży...

zobacz więcej

– Jesteśmy zwolennikami jak najszerszej koalicji, szerszej nawet niż Koalicja Europejska. Na dzisiaj koalicję tworzy PO, Inicjatywa Polska, Nowoczesna, dołączyli do nas Samorządowcy – mówiła.

Nowacka uważa, że w tej koalicji „powinien być PSL, lewica i Zieloni”.

Pytana o poglądy polityczne lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza wskazała, że „podobnie myśli on o budowie przedszkoli, żłobków i polityce senioralnej”. – Aborcja to nie jest temat kampanii. W PSL istniała zawsze zasada, że każdy w takich tematach głosował, jak uważał – dodała.

– Trzeba ustalić program i ludzi do tego przekonywać, jeśli PSL będzie chciał dołączyć, to czekamy, jeżeli nie, to trudno – mówiła Nowacka.

Pytana, czy podpisała z PO jakieś porozumienie na wypadek, gdyby Kosiniak-Kamysz chciał usunięcia jej ugrupowania z koalicji, stwierdziła, że „dzisiaj w polityce jest bardzo ważne zaufanie” i „nic nie musimy podpisywać”.

Mówiła też o liderze Wiosny Robercie Biedroniu. – Myślę, że to, co zrobił, bardzo zawiodło nadzieje młodych wyborców, którzy wierzyli, że inna polityka może zaistnieć, że polityk może być wiarygodny. Rozbudził nadzieję młodych ludzi – mówiła.

źródło:
Zobacz więcej