Piast postawił się BATE. Pierwszy mecz eliminacji do Ligi Mistrzów

Piast Gliwice, zremisował z białoruskim BATE Borysów 1:1 w wyjazdowym meczu pierwszej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. „BATE trafił najgorszy los z możliwych. Zazwyczaj ten etap LM mistrzowie Białorusi przechodzą dzięki lekkim zwycięstwom nad półamatorskimi drużynami. Zamiast tego wypadł Piast” – napisał przed meczem z drużyną z Gliwic największy białoruski portal TUT.by.

Copa America. Messi nie odebrał medalu

Lionel Messi zbojkotował w sobotę w Sao Paulo ceremonię wręczenia medali reprezentacji Argentyny za zajęcie trzeciego miejsca w mistrzostwach...

Pierwszą bramkę w meczu zdobył mistrz Polski – w 36. minucie uderzeniem główką piłkę w siatce umieścił Piotr Parzyszek. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gliwiczan.

Do wyrównania doprowadził w 64. minucie Białorusin Stanisław Dragun i remisowy wynik utrzymał się już do końca meczu. Tuż przed jego końcem zdobywca bramki dla BATE dostał drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Zarówno Piast, jak i mistrz Białorusi nie były zadowolone z losowania przed pierwszą rundą. „BATE trafił najgorszy los z możliwych. Zazwyczaj ten etap LM mistrzowie Białorusi przechodzą dzięki lekkim zwycięstwom nad półamatorskimi drużynami. Zamiast tego wypadł Piast” – napisał największy białoruski portal TUT.by.

Jednak to mistrzowie kraju z Białorusi byli zdecydowanym faworytem meczu. Bate jest w trakcie rozgrywek białoruskiej ligi. Poza tym ma za sobą kilka awansów do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Mistrz Polski rozegrał w nowym sezonie pierwszy mecz o stawkę.

Rewanż na stadionie w Gliwicach 17 lipca o godz. 20.