RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Uber wyleci w przestworza. Podróż helikopterem ma trwać kilka minut

Uber wprowadza nową usługę. W Nowym Jorku pasażerowie będą mogli podróżować helikopterem. Na razie będzie on kursować na jednej trasie. Firma nowy serwis nazwała Uber Copterem.

Uber zadebiutuje na giełdzie w Nowym Jorku. Kierowcy żądają podwyżek

Uber, firma, która stworzyła aplikację kontaktującą kierowców z pasażerami, zadebiutuje w piątek na nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych...

zobacz więcej

Podróż ma zajmować około ośmiu minut, a jej koszt w jedną stronę ma wynosić około 200 dolarów. Helikopter będzie latać na trasie portu lotniczego Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku i portu śmigłowcowego w Lower Manhattan.

Usługa będzie dostępna w dni powszednie, podczas popołudniowych godzin szczytu. Jednak z tej dogodności będą mogli skorzystać jedynie wybrani klienci, o najwyższym statusie zamawiającego.

Na razie Uber chce uruchomić ograniczony rozkład. Liczba podróży ma być zależna od popytu. Za samą obsługę pasażerów będzie odpowiadać firma helikopterów czarterowych HeliFlite z siedzibą w New Jersey.

W przyszłości usługa ma zmienić markę i widnieć pod nazwą Uber Air. Firma planuje też rozszerzyć działalność w 2023 r. Śmigłowce miałyby przewozić pasażerów również w Dallas i Los Angeles w USA oraz Melbourne w Australii.

W Stanach Zjednoczonych Uber udostępnił niedawno listę dogodności do wyboru przy zamawianiu transportu. Klienci mogą skorzystać m.in. z „trybu cichego”, jeśli ktoś chce spokojnie „odpowiedzieć na maile lub ma ochotę się zdrzemnąć”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej