RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Beata Szydło rezygnuje z ochrony z powodu „politycznych ataków”

Szydło poinformowała, że otrzymywała groźby i dlatego zdecydowała się przedłużyć ochronę (fot. PAP/Jakub Kamiński)
Szydło poinformowała, że otrzymywała groźby i dlatego zdecydowała się przedłużyć ochronę (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Najnowsze

Popularne

Była premier, obecnie eurodeputowana PiS Beata Szydło poinformowała, że zrezygnowała z ochrony SOP. Jak wskazała, „standardowa ochrona” przysługiwała jej do 4 lipca. „Została przedłużona gdyż otrzymywałam groźby karalne” – napisała Szydło.

Zastępca komendanta SOP został odwołany ze stanowiska

Dotychczasowy zastępca komendanta Służby Ochrony Państwa płk Paweł Tymiński został odwołany ze stanowiska – poinformował rzecznik prasowy SOP ppłk...

zobacz więcej

O tym, że Beatę Szydło wciąż ochraniają funkcjonariusze SOP poinformowali dziennikarze TVN. „Jest chroniona przez SOP w podobnym wymiarze jak szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Obojga dotyczy to na terenie Polski” – powiedział anonimowy informator stacji.

Według rozmówców, „zbliżonych do SOP”, Szydło z urzędu przysługiwała ochrona przez miesiąc, od kiedy przestała pełnić funkcję wicepremiera w związku ze zdobyciem mandatu w Parlamencie Europejskim.

W odpowiedzi na takie doniesienia była premier zrezygnowała z ochrony. Podała, że taką decyzję podjęła ze względu na wykorzystanie tego faktu do „politycznych ataków”. „Dlatego dziś z niej zrezygnowałam” – napisała Szydło na Twitterze.

Zgodnie z art. 3 ustawy o SOP wicepremierzy, podobnie, jak m.in. premier, prezydent są objęci ochroną tej służby z racji sprawowanego stanowiska. Ten sam artykuł daje też ministrowi spraw wewnętrznych możliwość objęcia ochroną „innych osób ze względu na dobro państwa”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej