RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Współtwórca Budki Suflera walczy z rakiem. Apel o wsparcie

Budka Suflera (od lewej): Krzysztof Cugowski, Mieczysław Jurecki, Tomasz Zeliszewski, Marek Raduli, Romuald Lipko (fot. arch. PAP/Maciej Belina Brzozowski)

„Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową” – poinformował zespół Budka Suflera na Facebooku. Obecnie muzyk przebywa w klinice w Magdeburgu.

Wysokoprocentowy przebój, czyli „Jolka, Jolka, pamiętasz!” od Romualda Lipki

Założyciel zespołu Budka Suflera ma niską emeryturę i postanowił sobie do niej dorobić. Właśnie wypuścił na rynek wysokoprocentowy trunek, który ma...

zobacz więcej

Wstępną diagnozę postawiono kilka tygodni temu. Od tamtego czasu Romuald Lipko przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha; ostatnie dwa tygodnie spędził w niemieckiej klinice w Magdeburgu.

„To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam, muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym” – przekazali członkowie zespołu.

„Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość, o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki” – apelują muzycy.

źródło:
Zobacz więcej