RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wodny Świat” z 41 mln dofinansowania. W inwestycję zaangażował się Robert Lewandowski

Projekt, w który zaangażowany jest słynny piłkarz, zakłada budowę sieci miejsc wokół akwenów (fot. FB/Robert Lewandowski)

Projekt „Wodny Świat”, który będzie realizowany w Giżycku i jego okolicach, otrzymał niemal 41 mln zł dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W powstanie inwestycji zaangażowany jest Robert Lewandowski, kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej. Sprawę opisuje „Gazeta Olszyńska”.

Wyjaśniła się przyszłość Lewandowskiego? Polski napastnik wkrótce podpisze umowę

Robert Lewandowski przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium do 2023 roku – informują niemieckie media, powołując się na stację Sky. Obecna umowa...

zobacz więcej

Fundusze z PARP zostały przyznane Krzysztofowi Lickiewiczowi, jednemu z inicjatorów budowy. Wspólnikiem spółki Nowe Mazury 8, jednej z czterech firm zaangażowanych w „Wodny Świat”, jest Robert Lewandowski.

Całość projektu wycenia się na ponad 71 mln zł. Zakłada on budowę sieci miejsc skupionych wokół wody. Jak podaje gazeta, mają one nie tylko budzić skojarzenia z wodą, ale i motywować do świadomego korzystania z niej – dbania o czystość, obserwacji środowiska naturalnego, uczestnictwa w połowach ryb i ich przyrządzaniu.

W „Wodnym Świecie” mają znajdować się m.in. Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, ze specjalnym akwarium mazurskim, restauracja na wodzie, wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Jedną z atrakcji ma być symulator wędkarski opracowany specjalnie dla projektu. Dzięki niemu będzie można poznać topografię jeziora Niegocin i przenieść się do dawnej osady rybackiej. Z kolei przy wylocie Kanału Niegocińskiego projektowany jest nowoczesny port z tawerną.

Jak mówi gazecie Paweł Petrusewicz, jeden z inicjatorów projektu, zakończenie budowy planowane jest do końca 2021 r.

— Czasu nie jest wiele, ale trudno powiedzieć, kiedy konkretnie ruszymy, być może jesienią. (…) Ten projekt jest potwornie trudny, to olbrzymie przedsięwzięcie, nie możemy sobie pozwolić na choćby najmniejszy błąd — stwierdził, dodając, że liczy na współpracę z samorządem.

„Wodny Świat” ma powstać na terenie Giżycka i Gajewa.

źródło:
Zobacz więcej