PILNE

Sejm przyjął wotum zaufania dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego

Mistrz olimpijski otrzymał zakaz startów i trenowania. Znęcał się nad kolegami

Seung-Hoon Lee to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Korei Południowej (fot. REUTERS/Lucy Nicholson)

Dwukrotny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Vancouver (2010) i Pjongczangu (2018) Koreańczyk Seung-Hoon Lee za znęcanie się nad młodszymi kolegami, w tym bicie, otrzymał roczny zakaz treningów i startów od tamtejszej federacji łyżwiarskiej.

Radny znęcał się nad żoną. „Wykręcał ręce, szarpał”

53-letni oświęcimianin Dariusz G. usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Grozi mu pięć lat więzienia – poinformowała prokurator Mirosława...

zobacz więcej

31-latek, który uznał swą winę, nie wyklucza złożenia odwołania do Koreańskiego Komitetu Olimpijskiego, gdyż kwestionuje długość kary. Lee to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Korei Południowej.

Łyżwiarz bił dwóch kolegów z drużyny, gdy reprezentacja wyjeżdżała na międzynarodowe zawody. Do tego typu występków miało dochodzić w hotelach i restauracjach w 2011, 2013 i 2016 roku.

Mistrzostwo w Pjongczangu w rywalizacji ze startu wspólnego (po raz pierwszy w historii rozegrano ten bieg), to drugi złoty medal olimpijski Lee, a piąty w karierze. W Vancouver wygrał w biegu na 10 000 m pokonując słynnego Holendra Svena Kramera. W dorobku koreańskiego zawodnika są jeszcze trzy srebrne medale igrzysk (na 5000 m z Vancouver oraz w drużynie z Soczi 2014 i Pjongczangu). Na mistrzostwach świata na dystansach wywalczył cztery krążki, w tym jeden złoty, a w czempionacie w short tracku pięć, w tym dwa złote.

źródło:

Zobacz więcej