RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Mistrz świata w pływaniu uratował tonącego. Był szybszy niż ratownicy

Włoch Filippo Magnini jest mistrzem świata w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym z 2005 i 2007 roku (fot. Pier Marco Tacca/Getty Images)

Włoch Filippo Magnini, mistrz świata w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym z 2005 i 2007 roku i brązowy medalista igrzysk w 2004 r., uratował życie 45-latkowi, który zaczął się topić podczas wakacji u wybrzeży Sardynii. Magnini był szybszy niż wezwani ratownicy.

Policjant z Radomia na wakacjach w Bułgarii uratował Rosjanina

Policjant z Radomia, który przebywał z rodziną na wakacjach w Bułgarii, uratował życie 55-letniemu Rosjaninowi. Wyciągnął na brzeg nieprzytomnego...

zobacz więcej

– Pływak miał kłopoty, był bardzo przestraszony, wyziębiony, woda wlewała mu się do ust. Nie mogłem z nim nawiązać kontaktu i bardzo trudno było go umieścić w łodzi ratowniczej – powiedział Magnini, cytowany przez włoską gazetę „Corriere dello Sport”.

37-latek u wybrzeży Cagliari przebywał wraz z przyjaciółką, modelką Giorgią Palmas i znajomymi, którzy jako pierwsi zauważyli problemy jednego z pływających. Uratowany został przetransportowany do szpitala, gdzie po hospitalizacji przyznał, że nie zdążył podziękować ratownikowi-sportowcowi i wyraził nadzieję, że uda mu się z nim skontaktować. Na Sardynii świętował ślub swojego przyjaciela, zawarty kilkadziesiąt godzin wcześniej.

W 2018 roku, już po zakończeniu pływackiej kariery, Magnini został zdyskwalifikowany na cztery lata za doping razem z kolegą ze sztafety Michele Santuccim, z którym w 2015 r. zdobył brąz w rywalizacji 4x100 m stylem dowolnym w mistrzostwach świata.

Wcześniej, podczas całej kariery nie został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków. W dorobku ma brązowy medal w sztafecie 4x200 m st. dowolnym na igrzyskach w Atenach. oraz inne sukcesy, m.in. wywalczył mistrzostwo świata na 100 metrów stylem dowolnym w 2005 i 2007 roku. Był też czterokrotnym mistrzem Europy w tej konkurencji.

źródło:

Zobacz więcej