Byle mieć drogi telefon. Młodzi zadłużają się u operatorów

Drogi telefon to w wielu kręgach oznaka statusu materialnego (fot. Pexels)

Biorą drogie komórki, ale nie płacą rachunków. „Rzeczpospolita” podaje, że rosną długi młodych u operatorów sieci komórkowych.

Technologia 5G etapem przejściowym? Rozpoczyna się wyścig o 6G

Na świecie toczą się spory o technologię 5G, a kilka krajów już myśli o jej następczyni – pisze wtorkowa „Rzeczpospolita”. Szacuje się, że prace...

zobacz więcej

Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów, na liście dłużników telekomunikacyjnych figuruje 360 tys. klientów i 23 tys. firm. Są winni operatorom 1 mld 145 mln zł – z tego 83 proc. to zobowiązania konsumentów.

Widoczny jest również niepokojący trend: gwałtowny wzrost długu najmłodszych klientów, czyli osób w wieku 18-25 lat. Jeszcze w 2014 r. wynosił tylko 4,6 mln zł, obecnie – aż 147 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 3 tys. procent.

– Drogi i nowy model smartfona to w wielu kręgach oznaka statusu materialnego, a dla sporej grupy osób przepustką do posiadania takiego sprzętu jest długoterminowa umowa z operatorem. Z opłatą abonamentu mają już problem – tłumaczy Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.źródło:
Zobacz więcej