RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Liberałowie nie poprą kandydatów z PiS i Fideszu w Europarlamencie

Beata Szydło stara się o funkcję szefowej komisji zatrudnienia (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Beata Szydło stara się o funkcję szefowej komisji zatrudnienia (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Frakcja Odnowić Europę – zrzeszająca w Parlamencie Europejskim liberalnych europosłów m.in. z Francji, Holandii i Belgii – zapowiedziała, że w głosowaniach nie poprze kandydatów na szefów i wiceszefów komisji PE z PiS i Fideszu.

Krasnodębski: Poparcie dla von der Leyen zależy od respektowania metody D'Hondta

Europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział dziennikarzom, że ewentualne poparcie frakcji Europejskich...

zobacz więcej

W środę komisje PE zamierzają wybrać swoich przewodniczących i wiceprzewodniczących. Kandydatką na szefową komisji zatrudnienia jest była premier Beata Szydło.

„Odnowić Europę opiera się na wartościach, wspiera demokrację i rządy prawa. Nie będziemy głosować na kandydatów na przewodniczących komisji ani na wiceprzewodniczących, którzy pochodzą z partii rządzących z krajów podlegających procedurze art. 7” – napisała grupa na Twitterze.

„Odnowić Europę rekomenduje, aby EPL (frakcja, do której należy Fidesz – przyp. red.) i EKR (frakcja, do której należy PiS) przedstawiły bardziej odpowiednich kandydatów, którzy szanują nasze wspólne europejskie wartości” – dodano.

Odnowić Europę (dawniej ALDE) to frakcja zrzeszająca m.in. europosłów z koalicji Renaissance utworzonej przez partię prezydenta Francji Emmanuela Macrona, holenderskiej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji premiera Marka Ruttego czy grupy Belga Guya Verhofstadta, który do niedawna był liderem liberałów w PE.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej