Z morza wyłowiono ciało Polki. Była poszukiwana prawie cztery lata

Tożsamość zaginionej kobiety udało się potwierdzić dzięki badaniom DNA (fot. Nicolas Economou/NurPhoto/Getty Images)

Zaginięcie Małgorzaty J. w listopadzie 2015 r. zgłosiła policji jej rodzina. Od tego czasu 28-latka była poszukiwana, jednak do tej pory bezskutecznie. Teraz, jak informuje portal lublin112.pl, nastąpił przełom. Dzięki badaniu DNA udało się zidentyfikować ciało mieszkanki powiatu lubartowskiego.

Zwłoki na plaży w Gdyni. Prawdopodobnie wyrzuciły je fale

Na plaży w gdyńskim Orłowie odnaleziono zwłoki mężczyzny. Ciało zostało prawdopodobnie wyrzucone przez fale. – Znajdowało się przy klifie. Na...

zobacz więcej

Ślad po kobiecie zaginął, kiedy przed blisko czterema laty mieszkanka gminy Niedźwiada wyszła z domu. Przez dłuższy czas śledczym nie udało się wpaść na żaden trop mogący pomóc w wyjaśnieniu historii. Jedyną wskazówką był zakupiony przez Małgorzatę J. bilet z lotniska Warszawa-Modlin do Aten w Grecji.

Jednak poszukiwania nie przyniosły rezultatu do momentu wyłowienia z greckiego morza zwłok kobiety. Pobrany wówczas profil DNA został niedawno dopasowany do zaginionej Polki, dzięki współpracy Biura Międzynarodowej Współpracy Policji.

Przyczyny śmierci kobiety są teraz badane. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają polscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Grecji, za pośrednictwem Wydziału Konsularnego Rzeczypospolitej Polskiej – podał portal lublin112.pl.

źródło:
Zobacz więcej