Dzielnicowy „nakrętkowym mistrzem świata”. Zebrał 13 ton dla chorej Poli

Z powodu chorej Poli, która urodziła się z obustronnym niedosłuchem, mł. asp. Adam Trzonkowski z policji w Piszu (woj.warmińsko-mazurskie), zorganizował zbiórkę na jej leczenie i rehabilitację słuchu. Dzięki akcji „Nakręć się na pomaganie” udało mu się zebrać aż 13 ton nakrętek. Do komendy zgłaszali się ludzie z całej Polski.

Hortensja spędzi długie tygodnie w szpitalu. Brat prosi o pomoc

U 29-letniej Hortensji Bystrzyckiej z Wałbrzycha zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Młoda kobieta będzie poddana chemioterapii. Czeka ją długi...

zobacz więcej

W październiku dzielnicowy z Białej Piskiej rozpoczął trzecią edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Główną „bohaterką” przedsięwzięcia była ponad roczna Pola Zielińska z Pisza.

Pola urodziła się w marcu 2018 r. jako wcześniak. Od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy w stopniu głębokim.

Zbiórka przeszła wszelkie oczekiwania. Zaangażowali się mieszkańcy Pisza i okolic, ale także z sąsiednich powiatów. Dowozili je osobiście lub przesyłali paczkami.

13 ton nakrętek bije poprzednie zbiórki na głowę. W pierwszej edycji Adam Trzonkowski zebrał 2,5 tony, a w drugiej 5 ton.

Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia? Poinformuj nas o tym! [WIDEO]

Znalazłeś w centrum wydarzeń? Jesteś świadkiem niepokojącej sytuacji? Masz zdjęcia lub filmy, którymi chcesz się podzielić? Nie zwlekaj, poinformuj...

zobacz więcej

Adam Trzonkowski na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Piszu dziękuje wszystkim, którzy pomogli w biciu rekordu. Do podziękowań dołączają rodzice Poli – Marlena i Michał.

W marcu tego roku Poli wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Są już pierwsze widoczne efekty rehabilitacji dziewczynki, świadczące o tym, że słyszy. Zaczęła sylabizować, naśladować odgłosy zwierząt, reaguje na swoje imię. Rodzice starają się już o wszczepienie Poli drugiego implantu.

Dzielnicowy z Białej Piskiej, nazywany „nakrętkowym mistrzem świata” myśli już o tym, by od września rozpocząć kolejną zbiórkę nakrętek.

źródło:
Zobacz więcej