Polska drugim najatrakcyjniejszym do inwestowania krajem na świecie

W rankingu brano pod uwagę takie czynniki jak: korupcja, wolność, siła robocza, ochrona inwestorów, podatki, jakość życia, biurokracja i przygotowanie technologiczne (fot. Shutterstock/TTstudio)

Polska została uznana za drugi najatrakcyjniejszy na świecie kraj do inwestowania lub prowadzenia przedsiębiorstwa w rankingu „CEO World Magazine”. W zestawieniu klasyfikowano 67 państw.

Polska awansowała na 13. pozycję w rankingu miejsc, gdzie warto żyć i pracować

Polska awansowała o 10 miejsc na 13. pozycję w rankingu HSBC Expat Annual League Table. W pierwszej trójce krajów, gdzie najlepiej się żyje,...

zobacz więcej

W rankingu brano pod uwagę takie czynniki jak: korupcja, wolność (osobista, handlowa i walutowa), siła robocza, ochrona inwestorów, podatki, jakość życia, biurokracja i przygotowanie technologiczne. Na ich podstawie przyznano punkty w siedmiu kategoriach.

Najlepiej wypadliśmy pod względem polityki rządu – 75 punktów, wykwalifikowania pracowników – 74 punkty i otwartości na handel – 76 punktów. Łączny wynik wyniósł Polski 85,2 punktu.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła Malezja. Kraj z Azji Południowo-Wschodniej wyprzedził Polskę o zaledwie 0,6 punktu. Trzecie miejsce zajęły Filipiny z wynikiem 84,6 punktu.

źródło:
Zobacz więcej