Na paczce papierosów zobaczył zdjęcie umierającej żony. Żąda odszkodowania

Mężczyzna złożył pozew przeciw koncernowi tytoniowemu (fot. Shutterstock/Nopphon_1987)

100 milionów euro odszkodowania domaga się mieszkaniec Włoch, który znalazł na paczkach sprzedawanych w tym kraju papierosów zdjęcie swej zmarłej przed laty żony, zrobione gdy leżała zaintubowana w szpitalu. Fotografia jest ostrzeżeniem przed paleniem tytoniu.

Ośmiolatka poparzyła się czekoladą w samolocie. Ryanair zapłaci duże odszkodowanie

Linie lotnicze Ryanair zapłacą 645 tys. zł (150 tys. euro) odszkodowania rodzicom małej Amerykanki, która w samolocie tych linii poparzyła się...

zobacz więcej

O sprawie pisze we wtorek dziennik „Corriere della Sera”. 50-letni mężczyzna z miejscowości Misano Adriatico w regionie Emilia-Romania przeżył szok na widok zdjęcia przedstawiającego jego umierającą żonę. Jak wyjaśnił, kobieta zmarła z powodu choroby niezwiązanej z paleniem tytoniu. Jednak to jej wizerunek wykorzystano w ramach prowadzonej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia kampanii ostrzegającej przez skutkami palenia papierosów.

Mężczyzna przez swego adwokata złożył pozew przeciwko koncernowi tytoniowemu domagając się 100 milionów euro zadośćuczynienia.

Producent papierosów twierdzi jednak, że zamieszczane zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern „nie ma żadnej swobody działania” w ich wyborze. Koncern zasugerował zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia.

– Na pewno to zrobimy – oświadczył adwokat.

źródło:

Zobacz więcej