Komendant policji zginął w wypadku. Jechał motocyklem

Nadkom. Krzysztof Skowron nie przeżył wypadku (fot. KPP Mikołów)

W wypadku motocyklowym zginął komendant powiatowy policji w Mikołowie (woj. śląskie) nadkom. Krzysztof Skowron. Kondolencje rodzinie i bliskim złożyli szefowa MSWiA Elżbieta Witek i komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Wypadek na zakopiance. Nie żyje policjant

Jedna osoba zginęła, a cztery, w tym dwoje dzieci, zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 7 w miejscowości...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Wełnin (Świętokrzyskie), gdy kierujący samochodem osobowym, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklem Krzysztofie Skowronie. Pojazdy się zderzyły. W skutek doznanych obrażeń komendant, mimo reanimacji, zmarł.

„Ze smutkiem i żalem przyjęłam wiadomość o tragicznej śmierci nadkomisarza Krzysztofa Skowrona – Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie” – napisała na Twitterze szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek, składając rodzinie i najbliższym zmarłego wyrazy współczucia.

„Kolejna przykra dla nas wiadomość. W wypadku drogowym zginął tragicznie nasz drogi Kolega nadkom. Krzysztof Skowron – Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym kondolencje i wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji” – przekazał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Ciarka wskazał, że Krzysztof Skowron był bardzo dobrym oficerem, lubianym i szanowanym przez podwładnych. – Będziemy zawsze o nim pamiętać – dodał. Podkreślił jednocześnie, że ta śmierć powinna dać do myślenia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, by zawsze zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy.

źródło:

Zobacz więcej