TVP zaprasza na Song of Songs Festival. Wstęp - bezpłatny

Song of Songs to jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie (fot. portal tvp.info/Beata Sylwestrzak)

Magda Anioł, Adam Strug, 2Tm 2,3, Natalia Niemen czy Pospieszalscy – to tylko niektórzy wokaliści i zespoły, których występ zaplanowano podczas Song Of Songs Festival 2019. Jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie ponownie zawita do Torunia 19 i 20 lipca. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, a TVP objęła imprezę swoim patronatem.

Koncert pieśni patriotycznej „Śpiewam mojej ojczyźnie” na Zamku Królewskim w Warszawie

Ponad 250 wykonawców z 19 diecezji z całej Polski bierze udział w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej ojczyźnie”, który...

zobacz więcej

W ramach festiwalu zaplanowano 12 koncertów. Odbędą się one na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, a zagrają znakomite gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Jak informują organizatorzy, „na tegorocznej edycji wystąpią również muzycy, którzy nie są ściśle związani ze sceną chrześcijańską, ale ich utwory niosą wartościowe przesłanie i pozytywny przekaz”.

Na Jordankach wystąpią: Magda Anioł, Anastasis, Olga Szomańska, Natalia Niemen, 2 Tm 2,3, Gospel Rain, Monika Kuszyńska, Dagadana, Adam Strug, Darek Malejonek Hyperhemon, Pospieszalscy i Beata Bednarz.

Zdaniem organizatorów „w niespokojnej Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi” a „najlepszą formą takiego kontaktu jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii”.

Song of Songs Festival organizowany jest od 1998 r. (z przerwą w latach 2011-16). Od początku prezentowali się na nim chrześcijańscy muzycy różnych wyznań.

(fot. materiały promocyjne SOS)

źródło:
Zobacz więcej